Dostęp do pomocy psychologicznej jest w dzisiejszych czasach tak łatwy, jak nigdy wcześniej! Na całe szczęście w parze z nim idzie coraz bardziej świadome podejście do kwestii pomocy terapeuty przez społeczeństwo.

Pomoc psychologiczna przestaje być tematem tabu, osoby szukające wsparcia i pomocy u specjalistów nie muszą już dłużej czuć się swego rodzaju wzięte pod lupę społeczną, być powodem wytykania palcami. Społeczna świadomość dotycząca konieczności wsparcia psychologa wszystkich tych, którzy odczuwają konieczność pomocy specjalisty jest coraz większa. Jeszcze kilka lat temu pomoc psychologa, terapeuty była stereotypowo utożsamiana z pomocą psychiatryczną – a to dwie zupełnie inne formy pomocy.

Do upowszechnienia i przełamania stereotypu w kwestii terapii przyczyniły się w dużej mierze osoby medialne – celebryci, aktorzy, piosenkarze, influencerzy, dziennikarze – nie kryją oni, że korzystają z pomocy psychologa i jest to współcześnie wyraz dbałości o swoje zdrowie psychiczne, o swój dobrostan wewnętrzny. Można wysnuć tezę, że „chodzenie na terapię” stało się nawet modne! Jedno należy przyznać – dbanie o swój komfort psychiczny jest najwyższą formą troski o własne zdrowie.

Obecna sytuacja na świecie sprawia, ze nawet osoby będące w przymusowej izolacji, nie muszą martwić się w przypadku niemożliwości kontynuowania swojej rozpoczętej terapii psychologicznej. Także osoby, które nie zdążyły rozpocząć spotkać z terapeutą-psychologiem nie są pozbawione takiej możliwości. Terapie online to doskonała forma, by z własnego domu móc rozpocząć spotkania. Psycholog online pomoże zarówno w przypadku długotrwałej terapii, jak i konieczności pomocy doraźnej. Poprzez Internet można także korzystać z terapii par, jedynym warunkiem uczestnictwa jest posiadanie łącza internetowego oraz kamerki. Odległość nie będzie już dłużej ani wymówką ani problemem. Brak wykluczenia osób z niewielkich miejscowości, nie mających możliwości regularnych spotkać ze względu na niestabilny tryb pracy lub innych obowiązków jest dobrym sygnałem! Terapia online pozwoli na bardziej elastyczne dopasowanie terminów spotkań bez konieczności wychodzenia z domu. To doskonała informacja także dla wszystkich introwertyków, osób z niepełnosprawnościami oraz tych, którzy boją się przełamać – bezpieczne i znane otoczenie swoich własnych czterech ścian z pewnością wpłynie pozytywnie na rozpoczęcie lub kontynuowanie spotkań z psychologiem.

Kategorie: Medycyna

Zadzwoń Teraz
Twój Koszyk