przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Psychoterapia w Warszawie- Czy warto? Jaki ośrodek wybrać?

Psychoterapia w Warszawie- Czy warto? Jaki ośrodek wybrać?

Psychoterapia w Warszawie- Czy warto? Jaki ośrodek wybrać?
Psychoterapia to niezwykle skuteczny sposób na walkę z wszelkiego rodzaju zaburzeniami, problemami oraz dolegliwościami natury psychicznej. Na szczęście w ostatnich latach, opinia o niej zaczyna ulegać zmianie, dzięki czemu coraz większa ilość osób decyduje się skorzystać z tego rodzaju pomocy. Osoby, które zastanawiają się nad rozpoczęciem psychoterapii, znajdą w tym artykule informacje na temat tego czym jest psychoterapia, jak wygląda oraz w jaki sposób wybrać najlepszy ośrodek dla siebie.

Co to jest psychoterapia

Zaczynając od tego co, to jest psychoterapia, warto przede wszystkim odrzucić wszelkiego rodzaju opinie mówiące, że jest ona rozmową dla osób, które nie mają przyjaciół, za którą trzeba zapłacić. Co prawda psychoterapia opiera się w głównej mierze na rozmowie, ale jest ona jedynie narzędziem terapeutycznym, które pomaga uzyskać dany cel. To, czym jest psychoterapia, można w najprostszy sposób określić jako podróż w głąb siebie, w celu zdefiniowania na nowo pewnych kwestii, przekonań czy odbioru doświadczeń życiowych, które na dany moment stają się źródłem problemów.

Co daje psychoterapia? Czy pomaga?

Wiele osób przed rozpoczęciem swojej pierwszej psychoterapii powstrzymuje nurtujące ich pytanie, czy psychoterapia pomaga oraz jak wygląda psychoterapia indywidualna. To czy terapia pomaga, zależne jest jednak od samych pacjentów, ponieważ nawet najlepszy terapeuta, nie będzie w stanie pomóc, jeśli pacjent nie wykazuje woli współpracy, dlatego tak istotny jest fakt, aby osoby zgłaszające się do ośrodków, były tam z własnej, nieprzymuszonej woli.

Natomiast to jak wygląda psychoterapia, bardzo często zależy od wybranego nurtu psychoterapeutycznego oraz złożoności problemów danego pacjenta. Najczęściej opiera się ona jednak na od jednego do dwóch spotkań w tygodniu, w których trakcie omawiane są dane problemy. W trakcie terapii nie należy się także obawiać tego, jakie pytania psychologa można usłyszeć, warto jednak sobie uświadomić, że są one zadawane w celu lepszego zrozumienia przez pacjenta podejmowanych przez niego decyzji, odczuć związanych z różnorodnymi doświadczeniami i ogólnym postępowaniem.

Ile trwa psychoterapia?

Początek psychoterapii najczęściej opiera się na spotkaniu konsultacyjnym, w którego trakcie terapeuta dowiaduje się, z czym przychodzi do niego dany pacjent, dzięki czemu może dobrać odpowiedni nurt psychoterapeutyczny oraz oszacować to ile będzie trwać psychoterapia. Dlatego nie da się jednoznacznie określić, ile trwa psychoterapia. Każdy jest bowiem inny i wymaga innej ilości czasu, aby uporać się z danym problemami.

Jaki ośrodek wybrać?

W takim razie wiedząc już, jak wygląda psychoterapia, czego się można na niej spodziewać oraz ile może ona szacunkowo trwać, pora dowiedzieć się jak wybrać najlepszy ośrodek, w którym będzie można uzyskać pomoc. Przede wszystkim warto w tym celu zajrzeć do internetu. Dobre ośrodki terapeutyczne posiadają bowiem najczęściej swoje strony internetowe, tak jak ośrodek Terapeutyczna PoraDnia z Warszawskiego Mokotowa, gdzie można znaleźć informacje na ich temat. Dodatkowo podobnie jak ośrodek podany w linku, powinny one także oferować możliwość wyboru różnorodnych specjalistów, którzy działają w różnych nurtach terapeutycznych, a ich wiedza poparta jest nie tylko tytułami naukowymi, ale i doświadczeniem. Przy wyborze ośrodka najważniejsze jest jednak to, aby nawet jeśli pierwszy, do jakiego trafimy, nie spełni naszych oczekiwań lub nie przypadnie nam do gustu, nie rezygnować z poszukiwania pomocy.

Ile kosztuje psychoterapia?

To ile kosztuje psychoterapia, przyprawia niekiedy pacjentów o zawrót głowy, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że dla osiągnięcia pełnych rezultatów wymagane jest najczęściej kilkadziesiąt spotkań. Należy jednak pamiętać, że koszt ten nie jest pokrywany jednorazowo, dzięki czemu nie jest on tak bardzo odczuwalny. Bardzo często to ile kosztuje terapia u psychologa, zależne jest także od dostępności specjalistów w danym mieście. Dla przykładu to ile kosztuje psychoterapia w Warszawie, można oszacować za pomocą cen polecanego powyżej ośrodka Terapeutyczna PoraDnia. W tym miejscu za pierwszą wizytę zapłacimy 150 złotych, jednak kolejne to już wydatek rzędu jedynie 130 złotych co w przypadku 4 spotkań w miesiącu daje całkowity koszt miesięczny 520 złotych, czyli tyle ile niekiedy kosztuje nowa para markowych butów sportowych.

Podsumowując, psychoterapia jest w stanie pomóc niemal każdemu, wystarczy jedynie podjeść do niej z zaufaniem i wiedzą, że będzie ona wymagała dużych nakładów pracy nad samym sobą. Jednak jej rezultaty są tego warte, ponieważ gwarantuje ona uzyskanie spokoju ducha i kontroli nad własnym życiem.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk