przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Recepta online – jak ją otrzymać, kto może na nią liczyć?

Recepta online – jak ją otrzymać, kto może na nią liczyć?

Recepta online – jak ją otrzymać, kto może na nią liczyć?

Każda choroba, niezależnie od tego czy jest poważna, czy nie, uleczalna czy przewlekła, wymaga specjalistycznego leczenia. W tym celu stosuje się przeróżne leki. Niektóre są na receptę, a gdy lek kończy się w nieodpowiednim momencie, np. w weekend czy w święta, trudno jest zdobyć receptę. To znaczy były trudno, póki nie wprowadzono recept online.

Jak wystawiane są recepty online?

Recepta online wystawiana jest błyskawicznie i co najważniejsze, nie wymaga wizyty w gabinecie. Wystarczy umówić się na konsultację telefoniczną z lekarzem lub wizytę online. Elektroniczna recepta jest wystawiana zaraz, jak tylko lekarz pozna szczegóły, z jakimi zgłasza się do niego pacjent. Taka konsultacja lekarska wystarczy, aby lekarz mógł wystawić receptę. E recepta online może być wystawiona na tabletki antykoncepcyjne, przyjmowane leki stałe, a także na leki, których pacjent potrzebuje, aby pozbyć się dolegliwości utrudniających funkcjonowanie i wyleczyć się z choroby.

Trzeba też dodać, że e recepta kosztuje. Za konsultację lekarską online trzeba zapłacić. Nie są to jednak duże pieniądze, a możliwość otrzymania recepty w dowolnym momencie, to doskonały sposób na pozyskanie potrzebnego leku.

Czy trzeba mieć internetowe konto pacjenta?

By móc otrzymać e receptę, nie trzeba być zarejestrowanym w internetowym koncie pacjenta. Wystarczy tylko wypełnić formularz na stronie umożliwiającej wyrażenie chęci kontaktu z lekarzem i czekać na jego zgłoszenie. Reszta przebiega jeszcze sprawniej, zależnie od tego, jakie są potrzeby pacjenta i z jakim problemem się zgłasza. Konsultacja lekarska to nie tylko recepta, ale przede wszystkim możliwość przedstawienie swojego problemu zdrowotnego i otrzymania fachowej rady, zaleceń co do właściwego leczenia.

Trzeba zrealizować receptę online czy w dowolnej aptece?

Recepta online może być zrealizowana zarówno w aptece internetowej jak też w każdej innej aptece stacjonarnej. Wystarczy tylko udać się do wybranego punktu z numerem recepty i numerem PESEL. Jeśli ktoś ma konto pacjenta, otrzyma numer recepty SMS-em. W związku z tym zgubienie recepty, nie wpłynie na brak możliwości jej zrealizowania. Kod zawsze będzie dostępny w SMS-ie.

E receptę otrzyma każdy, kto jej potrzebuje. To oznacza, że nie ma znaczenia, z jakim problemem pacjent zgłasza się do lekarza. Jeżeli specjalista uzna, że leki, które przepisze pacjentowi, pomogą mu, ten taką receptę otrzyma. Recepty lekarz nie wystawi jedynie osobie, która zgłasza się z prośbą o wypisanie recepty na leki, których zażywania nie jest w stanie uzasadnić.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk