przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Rehabilitacja kręgosłupa online – na czym polega i jak wygląda w praktyce?

Rehabilitacja kręgosłupa online – na czym polega i jak wygląda w praktyce?

Większość dolegliwości ze strony narządu ruchu, w tym także kręgosłupa, spowodowana jest przez siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej lub nadmierny wysiłek i przebyte urazy. Sposobem na złagodzenie a nawet całkowite usunięcie dolegliwości kręgosłupa jest gimnastyka lecznicza, czyli kinezyterapia. Jej istotą jest ruch, a dokładniej ćwiczenia indywidualnie dobierane dla każdego pacjenta w zależności od charakteru i zaawansowania dolegliwości. Rehabilitacja jest również niezbędna dla pacjentów po zabiegu operacyjnym, którzy skarżą się na dolegliwości bólowe w obrębie kręgosłupa i stawów obwodowych. Umiejętnie dobrane ćwiczenia, przywracające i utrzymujące sprawność fizyczną, powinny odbywać się w przygotowanej do tego celu sali pod kontrolą wykwalifikowanego fizjoterapeuty, który zna i potrafi zastosować metody kinezyterapeutyczne.  Wykonywane ćwiczenia i treningi wiążą się bliskim kontaktem pacjenta i fizjoterapeuty. 

Rehabilitacja kręgosłupa w czasie epidemii COVID-19

Epidemia COVID-19 spowodowała trudne do odrobienia przerwy w rehabilitacji wpływające na sprawność wielu chorych. Dopiero 4 maja 2020 r. odmrożona została działalność fizjoterapeutyczna. W nowej rzeczywistości zaostrzone zostały reżimy sanitarne w gabinetach fizjoterapeutycznych. Główny Inspektor Sanitarny opracował wytyczne zalecające: zachowanie odległości między pracownikami co najmniej 1,5 m, zapewnienie środków ochrony osobistej, wietrzenie, czyszczenie i dezynfekcję pomieszczeń, ograniczenie stref poruszania się pacjentów i opracowanie grafików zabiegów w sposób ograniczający gromadzenie się pacjentów w poczekalniach. Celem wydania wytycznych dla funkcjonowania gabinetów fizjoterapeutycznych w systemie rehabilitacji ambulatoryjnej w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce jest: dodatkowe zmniejszenie ryzyka zachorowania dla pracowników i pacjentów, ograniczenie liczby kontaktów i kompleksowe działanie przeciwepidemiczne dostosowane do stopnia zaawansowania epidemii. Zaostrzone reżimy sanitarne umożliwiły wznowienie rehabilitacji dla najbardziej potrzebujących pacjentów.

Rehabilitacja kręgosłupa online

Wiodące centra leczenia kręgosłupa, jak Carolina Medical Center, w trosce o dobro pacjentów, uruchomiły już na początku kwietnia 2020 r. rehabilitację online skierowaną do swoich pacjentów, którzy są po wykonanym w klinice zabiegu operacyjnym oraz tych skarżących się na dolegliwości bólowe kręgosłupa i stawów obwodowych. Rehabilitacja kręgosłupa online odbywa się za pomocą rozmowy telefonicznej lub przez komunikator Skype. Pacjent wykonuje samodzielnie rehabilitację w domowych warunkach, pod okiem doświadczonych fizjoterapeutów. Praca zawodowa w czasie epidemii bardzo często odbywa się zdalnie. Wielogodzinna pozycja siedząca źle wpływa na samopoczucie i ogólny stan zdrowia, dlatego rehabilitacja online jest także skierowana do osób, które odczuwają dolegliwości bólowe o charakterze przeciążeniowym szyi czy pleców. Epidemia wymusiła zamknięcie obiektów sportowych, nasze wyjścia z domu są ograniczone do minimum, jednak w trosce o zdrowie, aktywność fizyczną można wspomóc przez treningi online prowadzone przez doświadczonych trenerów.  Rehabilitacja kręgosłupa i treningi online, prowadzone za pośrednictwem rozmowy telefonicznej lub przez Skype, są całkowicie bezpieczne i wykluczają możliwość zakażenia koronawirusem COVID-19.

 

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk