Trenować można na naprawdę wiele sposobów, dlatego każda osoba, która podejmuje się aktywnego trybu życia, może, a nawet powinna wybrać taki zestaw ćwiczeń, jaki jej odpowiada. Rzecz jasna, optymalny trening powinien być odpowiednio zbilansowany – w celu zrównoważonego rozwoju, a także podtrzymania kondycji oraz czerpania największych możliwych korzyści zdrowotnych, warto odpowiednio przemyśleć swój zakres aktywności.

Chociaż komponowanie elementów treningu jest w dużej mierze dowolne, to zachęca się do obrania swojego rodzaju „bazy”, czyli ćwiczenia, na którym się skupimy. Jest to istotne głównie z punktu widzenia osobistego rozwoju – obierając własną dziedzinę, można zauważać widoczną poprawę w jej zakresie, co jest bardzo istotne ze względu utrzymania motywacji.

Komu poleca się rolki fitness?

Podczas planowania treningu należy myśleć długoterminowo. Nawet jeśli początkowy zapał jest naprawdę duży, nie ma sensu podejmować się zbyt intensywnych ćwiczeń, z których tak naprawdę zrezygnuje się w mgnieniu oka. Najlepszy trening to taki, który faktycznie sprawia frajdę i ma się ochotę go podejmować.

Wśród osób, które mają problemy z utrzymaniem stałego grafiku i długotrwałej motywacji do działania, najbardziej poleca się podjęcie konkretnej dyscypliny sportowej lub aktywności, którą wykonywać można grupowo. Wybór bardzo często pada na rolki fitness, które są bardzo interesującym sposobem na dostarczenie sobie zalecanej dawki ruchu. Co w nich takiego wyjątkowego?

Największe zalety rolek – w jaki sposób się rozwijamy?

Rozpatrując dany model ćwiczeń, należy wciąć pod uwagę przede wszystkim to, jaki wpływ ma on na nasz organizm. Wbrew pozorom, rolki fitness stanowią dość intensywną formę treningu, lecz partie mięśni, które tak naprawdę rozwijamy przy ich pomocy, mogą okazać się pewnym zaskoczeniem.

Mówiąc o rolkach, większość osób z pewnością będzie miała skojarzenia z aktywnościami takimi jak bieganie czy jazda na rowerze. Mianowicie, chodzi tu o silny nacisk na pracę nóg i wynikający z tego intensywny rozwój dolnych partii mięśni. Chociaż uda i łydki faktycznie pracują podczas jazdy na rolkach, nie jest to całkowity wzgląd w fizyczne postępy wynikające z tych ćwiczeń.

Zaskakujący jest fakt, że oprócz samych nóg, rolki fitness przyczyniają się także do rozwoju mięśni brzucha i kształtowania lepiej zarysowanej sylwetki. Wynika to z faktu, że jadąc na nich, operuje się w warunkach niestabilnych, przymuszając tors do wzmożonej aktywności w celu wydłużonego utrzymania równowagi.

Zadzwoń Teraz
Twój Koszyk