przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Rower elektryczny – nowy sposób na zdrowie

Rower elektryczny – nowy sposób na zdrowie

Jazda na rowerze to niewątpliwie świetny sposób na aktywne spędzanie czasu. Pozwala w przyjemny sposób przemierzać atrakcyjne rejony i zwiedzać ciekawe miejsca. Wymaga jednak pewnej sprawności fizycznej. Co zrobić w przypadku problemów ze zdrowiem lub kontuzji? Rozwiązaniem może okazać się rower elektryczny!

Rowery elektryczne to nadal stosunkowo świeże rozwiązanie. Jednak z każdym rokiem stają się popularniejsze i coraz częściej widuje się je na ulicach. Obecnie ich dostępność jest naprawdę duża, bo tego typu modele można znaleźć nie tylko w małych sklepach stacjonarnych, ale i w popularnych serwisach internetowych – co widać choćby na przykładzie centrumrowerowe.pl. Co ciekawe, producenci projektują różne rodzaje rowerów elektrycznych, więc znaleźć coś dla siebie mogą zarówno rowerzyści jeżdżący głównie po mieście, jak i pasjonaci rekreacyjnych wycieczek czy przemierzania górskich szlaków, a nawet miłośnicy kolarstwa szosowego.

Czym różni się rower elektryczny od zwykłego?

Najważniejsza różnica – rower elektryczny wyposażony jest w silnik, który wspomaga rowerzystę podczas pedałowania. Zgodnie z prawem może on zapewniać wsparcie aż do osiągnięcia maksymalnej prędkości 25 km/h. Jednostka zasilana jest przez akumulator, który może być umiejscowiony na ramie lub zintegrowany w jej wnętrzu. Popularne jest też montowanie baterii na bagażniku. A jak obsługuje się cały mechanizm? W bardzo prosty sposób przy pomocy specjalnego kontrolera, zlokalizowanego przy chwycie na kierownicy, a czasem także wyświetlacza.

Dlaczego rower elektryczny może sprawdzić się w czasie rehabilitacji?

Kontuzje, przebyte urazy stawów lub inne problemy zdrowotne, takie jak choćby choroby związane z układem krążenia sprawiają, że powrót do sprawności i troska o kondycję musi następować stopniowo. Zdecydowanie unikać należy nadmiernego wysiłku i wycieńczających treningów. Właśnie dlatego rower wyposażony w elektryczny silnik wspomagający rowerzystę podczas pedałowania jest świetnym sposobem na rehabilitację. Wymaga ruchu, ponieważ jednostka nie włączy się, jeżeli rowerzysta nie będzie kręcił pedałami, a jednocześnie zapewni mu wsparcie, nie narażając organizmu na przeciążenie zbyt dużym wysiłkiem. Dzięki różnym trybom oferującym inne poziomy pracy silnika można dostosowywać ją do swoich możliwości

Co daje nam jazda na rowerze elektrycznym? Przede wszystkim wzmacnia mięśnie, w tym mięsień sercowy, a także pozytywnie wpływa na ogólną wydolność organizmu i równowagę. Nieobciążająca aktywność bardzo pomaga podczas rehabilitacji stawów, które mogą ostrożnie wracać do swojej pełnej sprawności. Zakup roweru elektrycznego powinny rozważyć także osoby borykające się z otyłością. Pozwoli im stopniowo zwiększać intensywność treningu wraz ze wzrostem kondycji.

Świetny środek transportu dla seniorów

Z rowerów elektrycznych z powodzeniem korzystać mogą także seniorzy. To doskonały sposób na utrzymanie nieobciążającej, dobrej dla zdrowia aktywności, a zarazem świetny środek transportu. Rower elektryczny przyda się podczas rekreacyjnych przejażdżek po parkach, dojazdów na zakupy, do rodziny czy przychodni. Dzięki silnikowi wspomagającemu pedałowanie, senior będzie w stanie bez większego zmęczenia przebyć naprawdę dalekie dystanse. E-bike jest także tani w utrzymaniu, ponieważ zależnie od pojemności akumulatora i czynników takich jak masa rowerzysty czy tryb pracy silnika, akumulator pozwala pokonać nawet ponad 100 km na jednym ładowaniu.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk