przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Rozstępy po ciąży – czy można się ich pozbyć?

Rozstępy po ciąży – czy można się ich pozbyć?

Dla niektórych kobiet rozstępy to problem, z którym muszą się zmagać już od dość młodego wieku. Jednym z czynników przyspieszających ich pojawienie się jest ciąża. Jak można się pozbyć rozstępów po ciąży? Czy dermatologia zna skuteczne i bezpieczne rozwiązania?

Czym są rozstępy?

Zanim wytłumaczymy, jak dermatologia radzi sobie dzisiaj z rozstępami, powinniśmy przedstawić mechanizm ich powstawania. Otóż dochodzi do tego poprzez zrywanie włókien kolagenowych i elastynowych. W efekcie powstają wrzecionowate pasma. Problem rozstępów może powstawać w różnych miejscach na ciele, z różnych przyczyn. Jedną z nich są częste, gwałtowne zmiany wagi. W przypadku ciąży kłopot wynika z nagłego rozrostu brzucha do dużych rozmiarów. Niemniej w ciąży rośnie w zasadzie całe ciało. Dlatego choć rozstępy po ciąży w największym stopniu występują na brzuchu, mogą pojawiać się też na biodrach czy na pośladkach.

Dermatologia a rozstępy

Dzisiaj znane są już skuteczne sposoby na rozstępy. Do najprostszych metod należą masaż i peeling. Profesjonalny masaż wykorzystujący odpowiednie preparaty może być całkiem skuteczny. Podobnie jak peeling. Kluczem do efektywności zabiegu jest tutaj jakość stosowanych preparatów. Zalecamy wykonywać zabiegi w profesjonalnych gabinetach, aby mieć pewność, co do jakości środków oraz ich poprawnej aplikacji.

Choć powyższe metody mogą być skuteczne, sprawdzają się jedynie w przypadku umiarkowanie zaawansowanych rozstępów. Jeśli są większe, masaż czy peeling mogą nie wystarczyć. Jednak również w takich sytuacjach dermatologia zna odpowiednie rozwiązania.

Dużą skutecznością cechuje się zabieg z użyciem lasera frakcyjnego. Emituje on falę, która doprowadza do odparowania komórek. Co istotne, jest to metoda działania punktowego. Jednocześnie zastosowano najwyższe środki ochronne, aby zapobiec przebarwieniom czy powstawaniu blizn. Innymi słowy zabieg z użyciem lasera frakcyjnego wyróżnia się dużą skutecznością, a przy tym jest wyjątkowo bezpieczny.

Zapraszamy na zabiegi: dermatologia Poznań

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk