przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Sięgnij po pionierską metodę leczenia osteoporozy

Sięgnij po pionierską metodę leczenia osteoporozy

Osteoporoza (zrzeszotnienie kości) jest chorobą uznawaną przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) za schorzenie cywilizacyjne. Charakteryzuje się ona postępującym ubytkiem masy kostnej, a także osłabieniem struktury przestrzennej kości, przez co pacjent jest podatny na złamania. W Polsce choroba ta dotyczy niemal 2 milionów osób po 50 roku życia – poznaj skuteczną metodę leczenia osteoporozy.

Leczenie osteoporozy – przyczyny i objawy choroby

Osteoporoza dzieli się na pierwotną i wtórną – pierwsza pojawia się w wyniku starzenia się układu szkieletowego. Najczęściej rozwija się u kobiet będących po menopauzie i mężczyzn w podeszłym wieku. Wśród powszechnych przyczyn należy wymienić:

  • przekwitanie,
  • nadmierne spożywanie alkoholu,
  • palenie tytoniu,
  • niedobory witaminy D,
  • mała aktywność fizyczna,
  • podeszły wiek.

Osteoporoza wtórna pojawia się jako konsekwencja przyjmowania niektórych leków lub towarzyszy innym chorobom, np. cukrzycy, nadczynności przytarczyc, chorobom reumatycznym zespołowi złego wchłaniania czy związanym z układem pokarmowym. Leki, które mogą przyczyniać się do powstawania osteoporozy to m.in. leki na padaczkę, glikokortykosteroidy i heparyna.

W początkowym etapie rozwoju choroba nie daje żadnych zauważalnych objawów, dlatego leczenie osteoporozy najczęściej rozpoczyna się dopiero, gdy wystąpi złamanie kości. Wśród osteoporozy pierwotnej można wyróżnić dwa typy:

  1. A – zazwyczaj występujący u pacjentów po 70 roku życia, charakteryzuje się obniżoną gęstością mineralną kości, a do złamań najczęściej dochodzi w kręgosłupie lub bliższym odcinku kości udowej,
  2. B – zwykle występuje u osób po 55 rokiem życia, cechuje go obniżona jakość kości przy zachowaniu prawidłowej lub nieznacznie obniżonej gęstości mineralnej kości, złamania najczęściej lokalizują się w kręgach i nadgarstkach.

Leczenie metodą srt | www.zeptor.com.pl

Zalety metody srt przy profilaktyce i leczeniu osteoporozy

Profilaktyka, a także leczenie osteoporozy ma na celu zwiększenie gęstości mineralnej kości, pacjenci przyjmują leki stymulujące tworzenie tkanki kostnej oraz medykamenty przeciwresorpcyjne. Zalecana jest również suplementacja dużych dawek witaminy D3 i utrzymywanie zbilansowanej diety bogatej w wapń, białko, magnez i potas. Aby wzmocnić mięsnie i zapobiegać upadkom, pacjenci ze stwierdzoną osteoporozą powinni również wykonywać ćwiczenia fizyczne – aerobowe, oporowe i trening równoważny.

Badania przeprowadzone przez Shigeo M. Tanakę, Imranula Alama i Charlesa H. Turnera pracujących w Zakładzie Chirurgii Ortopedycznej w Stanach Zjednoczonych, wykazały ponadto, że doskonałe wyniki w leczeniu osteoporozy przynosi terapia rezonansem stochastycznym. Pacjenci zostają umieszczeni na urządzeniu, które wykonuje chaotyczne, losowe ruchy we wszystkich kierunkach – w ten sposób mózg otrzymuje wiele nowych sygnałów i uczy się na nie reagować.

Jak piszą naukowcy: – Nasze wyniki wskazują na możliwość wykorzystania rezonansu stochastycznego do polepszenia efektów ćwiczeń pobudzających tworzenie kości. Ćwiczenia mogą zwiększyć zarówno masę kości jak i ich wytrzymałość (…).

Znasz kogoś, kto cierpi na osteoporozę i szuka skutecznych metod leczenia? Wejdź na https://www.zeptor.com.pl/ i zapoznaj się ze wszystkimi korzyściami płynącymi z zastosowania terapii rezonansem stochastycznym.

 

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk