przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Skuteczne odchudzanie, czyli jakie?

Dieta to sposób odżywiania oparty na wysokiej jakości, urozmaiconych posiłkach spożywanych w ilości, która zapewnia dzienne pokrycie zapotrzebowania organizmu na wszystkie składniki odżywcze. Innymi słowy, dieta to wypracowywanie zdrowych nawyków żywieniowych.

Cudowne” diety – jak to działa?

W sieci istnieje wiele „cudownych diet”, które obiecują szybką i spektakularną utratę wagi, ale jednocześnie często wiążą się z drakońskimi i niezdrowymi zasadami żywienia. Każdy dietetyk powie Ci, że takie „złote środki” mogą przynieść więcej szkód niż korzyści. Ekstremalne diety pozwalają szybko zrzucić kilka kilogramów, ale w ten sposób nie pozbywasz się z organizmu zbędnego tłuszczu, tylko…wody. Radykalny sposób odżywiania bywa też bardzo męczący, przez co szybko pojawia się ochota, żeby porzucić dietę.

Cudowne” metody odchudzania duży nacisk kładą na wybrane kategorie produktów, których spożywanie ma prowadzić do utraty zbędnych kilogramów. Takie podejście sprawia, że jadłospis jest bardzo monotonny, a organizm nie otrzymuje wszystkich niezbędnych substancji odżywczych. Opieranie się jedynie na wybranych kategoriach produktów może początkowo sprzyjać utracie wagi, jednak w dłuższej perspektywie prowadzi do efektu jojo.

Jaka powinna być skuteczna dieta?

W odchudzaniu nie istnieje „złoty środek”, który sprawi, że każda stosująca go osoba będzie chudnąć w oczach. Aby dieta była skuteczna i jednocześnie zdrowa musi być dostosowana do wieku, trybu życia, uwarunkowań genetycznych, a nawet pory roku czy Twoich upodobań. Dobry dietetyk stworzy dla Ciebie plan odżywiania zawierający pokarmy, które dostarczą Twojemu organizmowi wszystkich niezbędnych substancji odżywczych, ale jednocześnie zadba, by w jadłospisie znalazły się produkt, bez których nie wyobrażasz sobie życia oraz wyeliminuje te, których nie znosisz.

Odchudzanie to zmiana sposobu myślenia

Gubienie zbędnych kilogramów musi wiązać się ze zmianą nawyków żywieniowych oraz sposobu myślenia o jedzeniu. Odchudzanie nie może być jednorazowym, trwającym krócej lub dłużej postem, w którym odmawiasz sobie przyjemności. Dieta tylko wówczas będzie skuteczna, jeśli potraktujesz ją jako zmianę, którą wprowadzasz na całe życie. Dlatego bardzo ważne jest by nowy, zdrowszy jadłospis zawierał szczególnie lubiane przez Ciebie składniki i eliminował te, których nie cierpisz. Potrawy, które jesz — muszą Ci smakować.

Jeśli odchudzanie ma być skuteczne, musisz uświadomić sobie, że jedzenie ma dostarczać Twojemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Spożywanie pokarmów nie powinno być nagrodą czy sposobem na radzenie sobie ze stresem.

Jaki jest sposób na skuteczne odchudzanie?

Aby skutecznie pozbyć się nadmiaru kilogramów, najlepiej udać się do dietetyka, który stworzy dla Ciebie spersonalizowaną dietę dostosowaną do Twojego wieku, trybu życia, uwarunkowań genetycznych, potrzeb i upodobań. Odchudzanie to zmiana sposobu myślenia o jedzeniu, które przede wszystkim ma dostarczać organizmowi substancji odżywczych. Jednak by było ono skuteczne — zdrowe potrawy, które przygotowujesz — muszą Ci smakować.

Już teraz zacznij odchudzanie – poznaj 7 najważniejszych zasad dzięki, którym skutecznie zredukujesz masę ciała: projektzdrowie.info/jak-skutecznie-schudnac.

 

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk