przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Skuteczne sposoby na kurzajki i brodawki

Skuteczne sposoby na kurzajki i brodawki

Kurzajki, często nazywane też brodawkami, to dość nieestetyczne wybrzuszenia na skórze, które pojawiają się tuż po zakażeniu wirusem brodawczaka ludzkiego. Najczęściej występują one na grzbietach dłoni i stopach, ale mogą pojawić się również na palcach, w okolicach paznokci, a nawet na twarzy. Nie da się ukryć, że ich charakterystyczną cechą jest tendencja do nawracania, a także łączenia się w większe grupy. Jakie są więc skuteczne sposoby na pozbycie się brodawek i kurzajek?

Preparaty na brodawki i kurzajki dostępne w aptece

Nie da się ukryć, że większość osób dość niechętnie odwiedza lekarzy i podejmuje się leczenia kurzajek w domu. Przydatne mogą się więc okazać preparaty na kurzajkiktóre dostępne są w aptece. Warto zwrócić uwagę czy posiadają one w składzie przede wszystkim:

  1. kwas mlekowy
  2. kaws salicylowy
  3. fluorouracyl
  4. kwas trójchlorooctowy
  5. kwas monochlorooctowy

Najczęściej znajdziemy w aptece maść na brodawki, która przeznaczona jest do stosowania miejscowego i aplikowania bezpośrednio na miejsce zarażone wirusem brodawczaka ludzkiego. Co więcej, w aptece można znaleźć również specyfiki do krioterapii, czyli zamrażania kurzajek przy pomocy ciekłego azotu. Niemniej jednak jak usunąć brodawki? Otóż najlepsze efekty może przynieść połączenie wspomnianej właśnie krioterapii, a także miejscowego stosowania preparatów na bazie kwasu salicylowego. To właśnie ten kwas wykazuje działanie zmiękczające powierzchnię brodawki, a także złuszczające, a to sprawia, że powstała zmiana jest łatwiejsza do usunięcia. Wspomniane też zostało, że preparat na kurzajki powinien zawierać również kwas mlekowy, który skutecznie zahamuje proces rogowacenia. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość, gdyż brodawki zaczną znikać po upływie kilku tygodni regularnego stosowania preparatu. Kluczową kwestią jest również to, że stosując wymienione specyfiki należy również pamiętać o odpowiedniej ochronie skóry, a także jej przygotowaniu. Warto również delikatnie zetrzeć powierzchnię brodawki, przed aplikacją wybranego preparatu, by skóra szybciej przyswoiła zawarte w nim składniki aktywne. Nie można również zapomnieć o tym, by skórę wokół zmiany regularnie nawilżać np. przy pomocy wazeliny, co ochroni ją przed żrącym działaniem kwasu salicylowego.

Domowe sposoby na walkę z kurzajkami i brodawkami

Zwolennicy naturalnych metod leczenia, również mogą podjąć walkę z kurzajkami i brodawkami. Niemniej jednak, muszą oni wiedzieć, że domowe sposoby nie będą tak samo skuteczne, jak dedykowane preparaty z apteki. Tak więc co na kurzajki? Otóż najbardziej popularnym, naturalnym specyfikiem jest wykorzystanie glistnika jaskółcze ziele. Należy wykorzystać sok z tej rośliny i zaaplikować go na wacik kosmetyczny, a następnie przyłożyć do kurzajki na kilkanaście minut. Zabieg ten trzeba jednak powtarzać co najmniej kilka razy dziennie, a skórę wokół należy chronić przed działaniem soku. Istotną kwestią jest to, że soku z tej rośliny nie wolno stosować na kurzajki, które pojawiły się w okolicy twarzy, gdyż grozi to ryzykiem wystąpienia podrażnień, a związki zawarte w glistniku aplikowane w zbyt wysokim stężeniu wykazują właściwości toksyczne. Z tego też względu o wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie tego naturalnego preparatu na kurzajki w okolicy dłoni i stóp. Drugim z domowych sposobów, który wykazuje działanie pomocnicze na zmiany skórne wywołane wirusem brodawczaka ludzkiego jest stosowanie olejku z drzewa herbacianego, oregano lub olejku z trawy cytrynowej. Warto jednak zaznaczyć, że skuteczność tych substancji nie została udowodniona naukowo.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk