przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Sposoby na dotlenienie organizmu — jakie mamy możliwości?

Sposoby na dotlenienie organizmu — jakie mamy możliwości?

Niedobór tlenu w tkankach sprawia, że organizm staje się zdecydowanie bardziej narażony nie tylko na przemęczenie, ale także na wirusy i bakterie. Tradycyjne metody na dostarczenie odpowiedniej ilości tlenu lub innowacyjny pobyt w komorze normobarycznej pomogą zniwelować nieprzyjemne skutki niedoboru tlenu.

Zadbaj o odpowiednią ilość tlenu

Wiele osób, większość czasu spędza w zamkniętych pomieszczeniach, zwiększając jednocześnie prawdopodobieństwo niedotlenienia organizmu. Warto zwracać uwagę na częste otwieranie okien w pracy, w domu, a nawet w samochodzie podczas dłuższych podróży, aby zapewnić sobie dostęp do świeżego powietrza. Pamiętaj, że sama klimatyzacja nie wystarcza.

Jeżeli to możliwe, rób sobie przerwy w pracy — możesz w tym czasie wyjść na krótki spacer lub choćby nawet usiąść na kilka minut na ławce przed budynkiem, pozwalając jednocześnie organizmowi zaczerpnąć trochę świeżego powietrza. W miarę możliwości wybieraj się codziennie na piesze wędrówki, najlepiej na łonie natury.

Pamiętaj, że ten rodzaj aktywności fizycznej jest odpowiedni dla wszystkich i nie wymaga utrzymania kondycji na wysokim poziomie. Uprawianie sportu wpływa pozytywnie również na samopoczucie, dlatego warto odnaleźć coś odpowiedniego dla siebie; jogging, nordic walking, jazda na rowerze czy piesze wędrówki górskie.

Ważną rolę w nasyceniu krwi tlenem odgrywa prawidłowy sposób oddychania. Dzięki głębokiemu, miarowemu oddechowi mamy możliwość dostatecznego dostarczenia powietrza dla naszego organizmu. Istotną kwestię stanowi również pozycja, postawa, w jakiej się znajdujemy. Należy zwracać uwagę, by nie garbić się i oddychać głęboko z wykorzystaniem przepony.

Korzyści płynące z prawidłowego natlenienia organizmu

Dostarczanie odpowiedniej ilości tlenu niezbędne jest do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Korzyścią właściwego sposobu oddychania jest lepsze samopoczucie, przejrzystość myślenia, poprawa koncentracji i brak znużenia. Dodatkowym atutem jest poprawa krążenia krwi oraz przyspieszenie regeneracji organizmu (pomoc w zwalczaniu infekcji, zmniejszenie stanów zapalnych w organizmie, szybsza regeneracja wewnątrzkomórkowa).

Komora Normobaryczna

W obecny czasie należy zwrócić uwagę na bardzo szybki przyrost gabinetów, w których znajdują się komory normobaryczne. Jest to innowacyjna forma zabiegów, w których wykorzystuje się natlenianie organizmu w komorze pod bardzo wysokim ciśnieniem. Do organizmu dostarcza się wtedy czysty tlen, który wysyca od wewnątrz komórki, powoduje ich natychmiastową reakcję i regenerację.

Dostarczanie odpowiedniej ilości tlenu niezbędne jest do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Przydatnym produktem może być dobry koncentrator tlenu. Korzyścią właściwego sposobu oddychania jest lepsze samopoczucie, przejrzystość myślenia, poprawa koncentracji i brak znużenia. Dodatkowym atutem jest poprawa krążenia krwi oraz przyspieszenie regeneracji organizmu (pomoc w zwalczaniu infekcji, zmniejszenie stanów zapalnych w organizmie, szybsza regeneracja wewnątrzkomórkowa).

Dostarczenie tlenu pod wysokim ciśnieniem w bardzo dużej ilości wpływa pozytywnie na cały organizm, głównie na układ immunologiczny i krwionośny. Istotny jest również wpływ na układ oddechowy, który regeneruje się bardzo szybko w takich warunkach. Terapia normobaryczna zalecana jest nie tylko sportowcom, ale i osobom mającym problemy z górnymi drogami oddechowymi.

Pobyt w komorze normobarycznej może przyspieszyć gojenie ran, leczenie powierzchownych chorób skóry, działa także przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie na nasz organizm. Kilka zabiegów może pozwolić nam na przywrócenie prawidłowego natlenienia komórek naszego organizmu.

Co zastosować na nieświeży oddech? Wybierz tabletki GUM HaliControl!

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk