Niedobór tlenu w tkankach sprawia, że organizm staje się zdecydowanie bardziej narażony nie tylko na przemęczenie, ale także na wirusy i bakterie. Tradycyjne metody na dostarczenie odpowiedniej ilości tlenu lub innowacyjny pobyt w komorze normobarycznej pomogą zniwelować nieprzyjemne skutki niedoboru tlenu.

Zadbaj o odpowiednią ilość tlenu

Wiele osób, większość czasu spędza w zamkniętych pomieszczeniach, zwiększając jednocześnie prawdopodobieństwo niedotlenienia organizmu. Warto zwracać uwagę na częste otwieranie okien w pracy, w domu, a nawet w samochodzie podczas dłuższych podróży, aby zapewnić sobie dostęp do świeżego powietrza. Pamiętaj, że sama klimatyzacja nie wystarcza.

Jeżeli to możliwe, rób sobie przerwy w pracy — możesz w tym czasie wyjść na krótki spacer lub choćby nawet usiąść na kilka minut na ławce przed budynkiem, pozwalając jednocześnie organizmowi zaczerpnąć trochę świeżego powietrza. W miarę możliwości wybieraj się codziennie na piesze wędrówki, najlepiej na łonie natury.

Pamiętaj, że ten rodzaj aktywności fizycznej jest odpowiedni dla wszystkich i nie wymaga utrzymania kondycji na wysokim poziomie. Uprawianie sportu wpływa pozytywnie również na samopoczucie, dlatego warto odnaleźć coś odpowiedniego dla siebie; jogging, nordic walking, jazda na rowerze czy piesze wędrówki górskie.

Ważną rolę w nasyceniu krwi tlenem odgrywa prawidłowy sposób oddychania. Dzięki głębokiemu, miarowemu oddechowi mamy możliwość dostatecznego dostarczenia powietrza dla naszego organizmu. Istotną kwestię stanowi również pozycja, postawa, w jakiej się znajdujemy. Należy zwracać uwagę, by nie garbić się i oddychać głęboko z wykorzystaniem przepony.

Korzyści płynące z prawidłowego natlenienia organizmu

Dostarczanie odpowiedniej ilości tlenu niezbędne jest do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Korzyścią właściwego sposobu oddychania jest lepsze samopoczucie, przejrzystość myślenia, poprawa koncentracji i brak znużenia. Dodatkowym atutem jest poprawa krążenia krwi oraz przyspieszenie regeneracji organizmu (pomoc w zwalczaniu infekcji, zmniejszenie stanów zapalnych w organizmie, szybsza regeneracja wewnątrzkomórkowa).

Komora Normobaryczna

W obecny czasie należy zwrócić uwagę na bardzo szybki przyrost gabinetów, w których znajdują się komory normobaryczne. Jest to innowacyjna forma zabiegów, w których wykorzystuje się natlenianie organizmu w komorze pod bardzo wysokim ciśnieniem. Do organizmu dostarcza się wtedy czysty tlen, który wysyca od wewnątrz komórki, powoduje ich natychmiastową reakcję i regenerację.

Dostarczanie odpowiedniej ilości tlenu niezbędne jest do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Przydatnym produktem może być dobry koncentrator tlenu. Korzyścią właściwego sposobu oddychania jest lepsze samopoczucie, przejrzystość myślenia, poprawa koncentracji i brak znużenia. Dodatkowym atutem jest poprawa krążenia krwi oraz przyspieszenie regeneracji organizmu (pomoc w zwalczaniu infekcji, zmniejszenie stanów zapalnych w organizmie, szybsza regeneracja wewnątrzkomórkowa).

Dostarczenie tlenu pod wysokim ciśnieniem w bardzo dużej ilości wpływa pozytywnie na cały organizm, głównie na układ immunologiczny i krwionośny. Istotny jest również wpływ na układ oddechowy, który regeneruje się bardzo szybko w takich warunkach. Terapia normobaryczna zalecana jest nie tylko sportowcom, ale i osobom mającym problemy z górnymi drogami oddechowymi.

Pobyt w komorze normobarycznej może przyspieszyć gojenie ran, leczenie powierzchownych chorób skóry, działa także przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie na nasz organizm. Kilka zabiegów może pozwolić nam na przywrócenie prawidłowego natlenienia komórek naszego organizmu.

https://pramed.pl/aktualnosci/co-zastosowac-na-nieswiezy-oddech-wybierz-tabletki-gum-halicontrol/

Zadzwoń Teraz
Twój Koszyk