przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Sprawdzone sposoby na wybielanie zębów

Sprawdzone sposoby na wybielanie zębów

Wybielanie zębów to jeden z najpopularniejszych zabiegów stomatologii estetycznej, dzięki któremu pacjent uzyskuje piękny i biały uśmiech. Metody wybielania są zróżnicowane i to właśnie od ich rodzaju zależy, jaki efekt jesteśmy w stanie osiągnąć oraz jak długo się on utrzyma.

Co wpływa na kolor zębów?

Podstawowym czynnikiem wpływającym na koloryt uzębienia są codzienne nawyki, takie jak żywienie, higiena jamy ustnej, stosowane używki czy przyjmowane lekarstwa. O tym czy i jak długo możemy cieszyć się pięknym uśmiechem, decyduje nie tylko sam zabieg wybielania, ale również konsekwentna zmiana codziennych przyzwyczajeń oraz odpowiednia pielęgnacja jamy ustnej.

Równie istotne są także geny. Choć niektórzy szczęśliwie dziedziczą piękny i biały uśmiech, znaczna większość społeczeństwa posiada zęby w nieco ciemniejszym, naturalnym odcieniu lub nawet o bardziej intensywnym, żółtym zabarwieniu.

Nie należy się jednak tym przejmować, ponieważ w dobie nowoczesnych technologii, stomatologia wychodzi na przeciw, oferując różnorodne możliwości wybielania zębów w sposób trwały i skuteczny.

Domowe sposoby na wybielanie zębów

Mimo że to właśnie w klinice stomatologicznej proces wybielania zębów można przeprowadzić w sposób najbardziej bezpieczny dla pacjenta i jednocześnie osiągnąć najlepsze i trwałe efekty, w internecie nie brakuje propozycji domowych metod na wybielanie. Najpopularniejsze z nich to:

  • używanie past wybielających dostępnych w drogeriach;
  • płukanie zębów olejem kokosowym bądź lnianym;
  • szorowanie zębów przy użyciu sody oczyszczonej;
  • samodzielne aplikowanie preparatów wybielających zakupionych w internecie.

Należy pamiętać, że wykonywanie zabiegu wybielania bez konsultacji ze specjalistą, który profesjonalnie dopasowuje stężenie środka wybielającego, może wywołać nadwrażliwość zębów, jak również zapalenie dziąseł czy uszkodzenie szkliwa. Ponadto w pełni naturalne, domowe sposoby nie są w stanie rozjaśnić zębów o kilka tonów i utrzymać uzyskanego efektu przez dłuższy czas, tak jak w przypadku profesjonalnych zabiegów wykonywanych w gabinecie.

Wybielanie lampą

Zabieg wybielania zębów za pomocą lampy to jedna z najszybszych i najskuteczniejszych metod dostępnych w gabinecie stomatologicznym. Jest ona zupełnie bezbolesna, szybka (około 1h) i gwarantuje efekt widoczny praktycznie od razu po zabiegu. Co ważne, stomatolog jest w stanie określić i dopasować odpowiedni poziom wybielenia w stosunku do naturalnego kolorytu zębów. Dzięki temu pacjent uzyskuje naturalny i estetyczny biały uśmiech.

Żel wybielający

Zabieg wykonywany przy użyciu żelu wybielającego trwa około kilku tygodni. W trakcie pierwszej wizyty stomatolog wykonuje wycisk szczęki, na podstawie którego tworzona jest indywidualnie dopasowana nakładka. Po otrzymaniu nakładki, lekarz rekomenduje żele wybielające o odpowiednim stężeniu. To bardzo ważne, aby dostosować je do stanu zębów pacjenta, ponieważ odpowiedni poziom środka wybielającego pozwala zapobiec uszkodzeniom szkliwa czy też nadwrażliwości. W trakcie trwania kuracji wybielającej, ważne jest aby przestrzegać tzw. „białej diety” oraz aby używać delikatnych past z fluorem.

Kompleksowe i skuteczne wybielenie zębów

Aby móc w pełni cieszyć się pięknym i śnieżnobiałym uśmiechem, warto przede wszystkim zdecydować się na wybielanie zębów w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym. Jedną z polecanych klinik jest Warsaw Dental Center. Podczas konsultacji z ekspertem, pacjent otrzymuje pełną diagnozę stanu swojego uzębienia, a na podstawie przeprowadzonego wywiadu, dopasowuje  najlepsze rozwiązanie. W klinice WDC stworzono kompleksową ofertę wybielania zębów, która obejmuje wybielanie gabinetowe specjalistyczną lampą ZOOM oraz wybielanie uzupełniające w formie nakładek, które wzmacniają efekt zabiegu.

Chcąc utrzymać satysfakcjonujący odcień zębów nawet przez kilka lat, bardzo ważne jest, aby przez dwa tygodnie od wykonanego zabiegu, pacjent przestrzegał kilku kluczowych zasad, takich jak: stosowanie odpowiedniej, delikatnej pasty do zębów, rezygnacja z nałogów – przede wszystkim z palenia papierosów. Jednym z ważnych zaleceń jest również tzw. „biała dieta”, która stosowana w trakcie i tuż po zabiegu zabezpiecza świeżo wybielone zęby przed pojawieniem się przebarwień. We współpracy z firmą Zielony Pomidor, WDC skomponowała specjalny zestaw posiłków na każdy dzień, który dostępny jest w ofercie cateringowej dla pacjentów kliniki ze specjalnym rabatem – https://warsawdentalcenter.pl/biala-dieta-po-wybielaniu-zebow-specjalna-oferta-wdc-i-cateringu-zielony-pomidor/

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk