przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Sprzęt do karboksyterapii – czym jest i jak działa?

Sprzęt do karboksyterapii – czym jest i jak działa?

Istotą zabiegu karboksyterapii jest wykorzystanie medycznego dwutlenku węgla do osiągnięcia zamierzonych efektów klinicznych. Jest on aplikowany za pomocą niezwykle precyzyjnych dawek podskórnie lub śródskórnie drogą iniekcji, czyli wkłucia. Rodzaj zastosowanej iniekcji zależeć będzie głównie od rodzaju efektu, który finalnie chce się osiągnąć. Jest zabiegiem dedykowanym wielu obszarom ciała – świetnie sprawdzi się zarówno na twarzy, nogach, pośladkach czy brzuchu. Czym są i jak działają urządzenia do karboksyterapii?

Aplikacja medycznego dwutlenku węgla działa rozszerzająco na naczynia krwionośne, dzięki czemu komórki ciała stają się bardziej odżywione i dotlenione, a skóra prezentuje się zdecydowanie atrakcyjniej. Dodatkowo zabieg korzystnie działa także na rozpad komórek tłuszczowych, generując równocześnie efekt lipolizy.

Jakie efekty pozwala osiągnąć profesjonalny sprzęt do karboksyterapii?

Karboksyterapia zaliczana jest do grupy takich zabiegów, które pozwalają cieszyć się doskonałymi efektami w zmaganiu z takimi dolegliwościami jak np. rozstępy, cellulit, łuszczyca, nadmiar tkanki tłuszczowej, zwiotczała skóra czy cienie pod oczami. Według badań klinicznych niemal wszystkie osoby korzystające z zabiegów iniekcji medycznego dwutlenku węgla na zawsze pożegnały się z krępującym i mało atrakcyjnym cellulitem czy rozstępami, jak i cieniami pod oczami.

To wszystko jednak nie byłoby możliwe, gdyby nie najwyższa precyzja iniekcji śródskórnych lub podskórnych, wykonywanych nie tylko przez doświadczonych specjalistów z branży, ale przede wszystkim wykonywanych przy udziale najnowocześniejszego, specjalistycznego sprzętu właśnie.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu

Choć zabiegi karboksyterapii cieszą się dużą i stale rosnącą popularnością związaną z licznymi korzyściami dla zdrowia i wyglądu, to wiązać się mogą także z wystąpieniem efektów niepożądanych. Zanim podejmie się decyzję o zainteresowaniu skorzystaniem z zabiegu tego rodzaju warto wiedzieć, jakie są przeciwwskazania do wykonania iniekcji z wykorzystaniem medycznego dwutlenku węgla.

Do najczęściej wymienianych zalicza się choroby nerek, płuc i serca.  Do tego zabiegi nie są wskazane kobietom w ciąży oraz osobom, które mają za sobą przebyty zawał. Warto o tym pamiętać już na długo przed tym, jak wyrazi się zainteresowanie skorzystaniem z zabiegu.

Jak często powtarzać zabieg?

Osoby zainteresowane skorzystaniem z  licznych właściwości karboksyterapii z pewnością chciałyby wiedzieć, jaka jest wskazana częstotliwość wykonywania tychże zabiegów. O tym jednak zdecyduje specjalista, indywidualnie dobierając zapotrzebowanie do konkretnej osoby i problemów, z którymi ta się mierzy. Najistotniejszym czynnikiem w przypadku profesjonalnej karboksyterapii pozostaje jednak systematyczność zabiegów.

Ta zaś będzie największa z pewnością w przypadku tych osób, które chciałyby szybko i skutecznie pozbyć się nadmiernie zgromadzonej tkanki tłuszczowej. W takiej sytuacji zaleca się stosowanie terapii nawet w odstępstwie 4-5 dni. Z kolei tym osobom, którym zależy głównie na pozbyciu się nieatrakcyjnego cellulitu wystarczy, że zabiegi odbywać się będą raz na tydzień. Jeszcze rzadziej zaleca się korzystanie z zabiegu tym osobom, które chciałyby pozbyć się szpecących rozstępów lub zależy im na jak najlepszych efektach działań rewitalizujących dedykowanych ciału, w tym tych na twarz, szyję, dłonie czy dekolt. Z pewnością wskazane jest zastosowanie się do zaleceń proponowanych przez doświadczonego specjalistę.

Karboksyterapia – urządzenia i zastosowane w nich technologie

Na rynku dostępne są urządzenia dedykowane do przeprowadzenia konkretnych zabiegów. Można zdecydować się również na kombajn kosmetyczny, który posiada szereg funkcji i możliwości. Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom technologicznym, możliwe jest zastosowanie w sprzęcie systemu AFC. Umożliwia on automatyczną kontrolę przepływu medycznego dwutlenku węgla oraz jego wyjątkowo precyzyjne dawkowanie w zakresie 40 – 300 cc. Najwyższej klasy sprzęt do karboksyterapii wyposażony jest także w system AAV, który odpowiada za całkowite pozbycie się powietrza z układu urządzenia.

Pozwala to do minimum zmniejszyć ryzyko wystąpienia jakichkolwiek komplikacji po zabiegu iniekcji medycznego dwutlenku węgla. Dodatkowo na wyposażeniu wysokiej klasy sprzętu są także takie rozwiązania jak system PGH czy system GPC. Dzięki zastosowaniu tych wszystkich systemów możliwe staje się tak skuteczne zastosowanie omawianej metody oraz korzystanie z licznych korzyści związanych z tymi właśnie zabiegami.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk