przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Sprzęt fizjoterapeutyczny: co kupić na start? Sprawdź, jak wyposażyć swój gabinet!

Sprzęt fizjoterapeutyczny: co kupić na start? Sprawdź, jak wyposażyć swój gabinet!

Sprzęt fizjoterapeutyczny: co kupić na start? Sprawdź, jak wyposażyć swój gabinet!

Właśnie ukończyłeś studia fizjoterapii i planujesz otworzyć swój pierwszy gabinet? Po wielu godzinach praktyk w przychodniach z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, jak wielu rzeczy będziesz potrzebować. Zastanawiasz się, od czego zacząć zbieranie wyposażenia, by skupić się na tym najważniejszym? Chętnie pomożemy Ci w uporządkowaniu listy zakupów! Zerknij niżej i sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć!

1. Diagnostyczny sprzęt fizjoterapeutyczny: podstawowe minimum

Diagnostyka jest podstawą do rozpoczęcia leczenia, dlatego też w Twoim gabinecie nie może zabraknąć sprzętów pozwalających na jej przeprowadzenie. Diagnostyczne akcesoria dla fizjoterapeuty, które powinieneś mieć, to m.in.:

  • goniometr: umożliwiający pomiar zakresu ruchu w stawach;
  • inklinometr: przeznaczony do pomiaru krzywizn ciała;
  • radło Wartenburga: pozwalające na badanie czucia powierzchniowego, a także czucia bólu na przebiegu nerwu;
  • młotek neurologiczny Babińskiego: przeznaczony do badania prawidłowych odruchów neurologicznych;
  • kamerton: ukierunkowany na badanie neurologiczne, przewodnictwa kostnego i powietrznego, odczuwania wibracji i oceny słuchu.

2. Narzędzia fizjoterapeuty – wsparcie w przeprowadzaniu terapii

Masz już powyższe akcesoria do fizjoterapii? Czas więc na zakup narzędzi, dzięki którym Twoja praca będzie bardziej efektywna. Sprzęt fizjoterapeutyczny pozwoli Ci dotrzeć do sedna bólu bez nadwyrężania kciuków. Aby jednak tak było, musisz postawić na przyrząd do terapii tkanek miękkich dostosowany do typów przeprowadzanych zabiegów, ale i swoich upodobań.

Postaw na narzędzie, które ma kilka różnych kształtów. Każde z nich sprawdzi się na innej powierzchni ciała czy do innej dolegliwości, tym samym zapewniając Ci uniwersalny sprzęt do fizjoterapii. Narzędzia IASTM, katy, klawiki… Zastanów się, które z nich będą najodpowiedniejszym wsparciem w Twojej pracy, aby wybrać najbardziej wartościowy.

3. Przybory rehabilitacyjne do masażu i gimnastyki korekcyjnej

Ułożenie pacjenta w odpowiedniej pozycji do rehabilitacji, do masażu czy podczas gimnastyki korekcyjnej jest kluczowe, dlatego też w Twoim gabinecie nie powinno zabraknąć przyborów rehabilitacyjnych to umożliwiających. Taki sprzęt dla fizjoterapeutów to m.in. kliny, wałki, półwałki, kostki oraz różnokształtne poduszki. 

Do kinezyterapii niezbędny może okazać się również materac rehabilitacyjny, który zapewni pacjentowi bezpieczeństwo w czasie wykonywania ćwiczeń. Jeśli masz spory gabinet, postaw na klasyczny model. Gdy zaś przestrzeń jest znacznie ograniczona lub planujesz wizyty domowe, materac składany będzie korzystniejszym wyborem. Koniecznie zwróć tu też uwagę na grubość danego wariantu.

4. Organizacja przestrzeni: modele, plansze i plakaty anatomiczne

Sprzęt fizjoterapeutyczny to jedno, a organizacja przestrzeni to drugie, o co musisz zadbać. Nie zostawiaj pustych ścian – zagospodaruj je plakatami lub planszami anatomicznymi. Doskonale uzupełnią one przestrzeń, nawiązując tematycznie do prowadzonej działalności, ale także będą świetnym sposobem na wytłumaczenie pacjentom obrazowo wielu dolegliwości, z jakimi się zmagają. W tym samym celu warto uzupełnić wyposażenie gabinetu o modele kostne, np. kończyny górnej, kręgosłupa, miednicy czy czaszki.

Z tymi czterema podpunktami zorganizujesz swój gabinet na początek, co pozwoli Ci na wystartowanie z działalnością. Odpowiednio się przygotuj, a Twoja praca będzie równie przyjemna, co efektywna!

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk