przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Stosowanie babki płesznik jako środka leczniczego

Stosowanie babki płesznik jako środka leczniczego

Do stosowania babki płesznik nikogo nie trzeba specjalnie zachęcać. Roślina używana jest od wielu lat i oprócz tego, że można ją kupić w postaci nasion oraz suszu, w swoich produktach stosują ją również popularni producenci leków.

  1. Przeciwwskazania dla babki płesznik
  2. Skuteczny środek na biegunki
  3. Obniżenie złego cholesterolu
  4. Leki z babki płesznik

Sprawdź więc kiedy powinieneś sięgnąć po babkę płesznik, aby szybko pozbyć się kaszlu, biegunki lub zmniejszyć dolegliwości związane z wrzodami żołądka.

Przeciwwskazania dla babki płesznik

Zanim jednak poznasz popularne zastosowania babki płesznik, musisz uświadomić sobie związanie z nią przeciwskazania. Nie ma ich dużo, jednak trzeba wspomnieć o kilku sytuacjach, w których roślina nie może być stosowana. Jeżeli planujesz kolonoskopię, nie możesz przyjmować babki płesznik w żadnej postaci. Dotyczy to również leków, które ją zawierają. Nasiona babki oraz susz nie są wskazane przy niedrożności jelit, bólach w okolicy brzucha oraz stanach kurczowych. To w zasadzie wszystkie najważniejsze przeciwskazania.

Skuteczny środek na biegunki

Babka płesznik jest często wybierana przez osoby cierpiące na hemoroidy i zaparcia. Jest niezwykle skutecznym lekiem na biegunki. Stosując babkę płesznik nie zapominaj jednak o przyjmowaniu elektrolitów. Takie połączenie będzie najskuteczniejsze. Wiele porad na temat tego, jak stosować roślinę zebrano na stronie http://izielnik.pl/blog/babka-plesznik-wlasciwosci-lecznice-i-zastosowanie. Będziesz mógł tu od razu zamówić błonnik naturalnie witalny w postaci suszu ziołowego zawierającego babkę płesznik oraz nasiona sprzedawane w paczkach po 1000 gram.

Obniżenie złego cholesterolu

Z badań przeprowadzonych przez naukowców wynika, że spożywanie babki płesznik pozwala obniżyć poziom „złego” cholesterolu we krwi. Jednocześnie roślina – a dokładniej spożywanie jej nasion – pozwala zwiększyć „dobry” cholesterol. Mogą je również spożywać osoby chore na cukrzyce. Substancje zawarte w nasionach babki wpływają obniżenie poziomu cukru.

Leki z babki płesznik

Producenci syropów wykrztuśnych oraz przeciwkaszlowych bardzo często stosują babkę płesznik jako jeden z kluczowych składników. Dotyczy to syropów dla dzieci oraz osób dorosłych. Dzięki temu syropy pomagają złagodzić kaszel i zabezpieczają przed drobnoustrojami. Roślina wykorzystywana jest także w preparatach na stany zapalne skóry. Jeżeli zainteresowały cię korzyści związane ze spożywaniem babki płesznik, możesz poszukać dodatkowych informacji pod hasłem Plantago psyllium.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk