Stosowanie babki płesznik jako środka leczniczego

Umów Wizytę

Stosowanie babki płesznik jako środka leczniczego

Styczeń 13, 2020

Do stosowania babki płesznik nikogo nie trzeba specjalnie zachęcać. Roślina używana jest od wielu lat i oprócz tego, że można ją kupić w postaci nasion oraz suszu, w swoich produktach stosują ją również popularni producenci leków.

  1. Przeciwwskazania dla babki płesznik
  2. Skuteczny środek na biegunki
  3. Obniżenie złego cholesterolu
  4. Leki z babki płesznik

Sprawdź więc kiedy powinieneś sięgnąć po babkę płesznik, aby szybko pozbyć się kaszlu, biegunki lub zmniejszyć dolegliwości związane z wrzodami żołądka.

Przeciwwskazania dla babki płesznik

Zanim jednak poznasz popularne zastosowania babki płesznik, musisz uświadomić sobie związanie z nią przeciwskazania. Nie ma ich dużo, jednak trzeba wspomnieć o kilku sytuacjach, w których roślina nie może być stosowana. Jeżeli planujesz kolonoskopię, nie możesz przyjmować babki płesznik w żadnej postaci. Dotyczy to również leków, które ją zawierają. Nasiona babki oraz susz nie są wskazane przy niedrożności jelit, bólach w okolicy brzucha oraz stanach kurczowych. To w zasadzie wszystkie najważniejsze przeciwskazania.

Skuteczny środek na biegunki

Babka płesznik jest często wybierana przez osoby cierpiące na hemoroidy i zaparcia. Jest niezwykle skutecznym lekiem na biegunki. Stosując babkę płesznik nie zapominaj jednak o przyjmowaniu elektrolitów. Takie połączenie będzie najskuteczniejsze. Wiele porad na temat tego, jak stosować roślinę zebrano na stronie http://izielnik.pl/blog/babka-plesznik-wlasciwosci-lecznice-i-zastosowanie. Będziesz mógł tu od razu zamówić błonnik naturalnie witalny w postaci suszu ziołowego zawierającego babkę płesznik oraz nasiona sprzedawane w paczkach po 1000 gram.

Obniżenie złego cholesterolu

Z badań przeprowadzonych przez naukowców wynika, że spożywanie babki płesznik pozwala obniżyć poziom „złego” cholesterolu we krwi. Jednocześnie roślina – a dokładniej spożywanie jej nasion – pozwala zwiększyć „dobry” cholesterol. Mogą je również spożywać osoby chore na cukrzyce. Substancje zawarte w nasionach babki wpływają obniżenie poziomu cukru.

Leki z babki płesznik

Producenci syropów wykrztuśnych oraz przeciwkaszlowych bardzo często stosują babkę płesznik jako jeden z kluczowych składników. Dotyczy to syropów dla dzieci oraz osób dorosłych. Dzięki temu syropy pomagają złagodzić kaszel i zabezpieczają przed drobnoustrojami. Roślina wykorzystywana jest także w preparatach na stany zapalne skóry. Jeżeli zainteresowały cię korzyści związane ze spożywaniem babki płesznik, możesz poszukać dodatkowych informacji pod hasłem Plantago psyllium.

Znajdź nas

Przychodnia PRAMED Sp. z o.o.
aleja Wyzwolenia 7
70-552 Szczecin