przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Szkła progresywne – idealne powyżej 40. roku życia

Szkła progresywne – idealne powyżej 40. roku życia

Szkła progresywne dedykowane są osobom po 40. roku życia, u których wzrok pogarsza się wraz z wiekiem. Pozwalają na dokładne widzenie dali i bliży, bez zmiany okularów. Kiedy zdecydować się na okulary progresywne?

Wskazania do szkieł progresywnych

Po ukończeniu 40 lat niemal każdemu zdaje się, że jego ręka jest zbyt krótka, by odsunąć tekst na odległość, w jakiej da się go przeczytać. Większość ma też problemy z korzystaniem z komputera, smartfona, robieniem zakupów czy prowadzeniem samochodu. To moment, kiedy po raz pierwszy rozważamy zakup okularów. Zakup okularów progresywnych kierowany jest do osób, którym zależy na płynnej zmianie mocy, ze wzroku kierowanego daleko aż po bliską odległość.

Wygoda okularów progresywnych

Szkła progresywne to, ujmując prosto, dwa w jednym – okulary do czytania i chodzenia. Dzięki nim można ograniczyć ilość par okularów, a zyskać wyraźne widzenie na każdą odległość. To nie wszystko, co oferują okulary progresywne. Szczegółowe pomiary oraz pełna personalizacja soczewek progresywnych pozwala dostosować je indywidualnie do każdego użytkownika.

Co ważne, szkła progresywne dostępne są dla każdej wady wzroku połączonej z prezbiopią, czyli utratą elastyczności soczewki w związku z wiekiem. Tak więc osoby, które cierpią nie tylko z powodu starczowzroczności, ale wymagają też korekcji krótkowzroczności, dalekowzroczności lub astygmatyzmu, powinny sięgnąć po soczewki progresywne.

Kiedy zdecydować się na soczewki progresywne?

Przed wyborem pary okularów progresywnych lub zwykłych, dobrze jest odpowiedzieć sobie na parę pytań. Czy odsuwasz pismo podczas czytania, by widzieć lepiej? Czy wykonywanie codziennych czynności stało się męczące dla wzroku, a może kończy się bólem głowy? Czy zawsze masz pod ręką dwie pary okularów – do dali i do bliży? Czy na wyostrzenie obrazu w bliższej odległości musisz czekać dłużej?

Jeśli na większość powyższych pytań padły twierdzące odpowiedzi, warto wybrać szkła progresywne. Wybór nie musi paść na najprostszy model – możesz pójść o krok dalej w trosce o swój wzrok. Przeciwsłoneczne okulary progresywne pomogą Ci zachować ostrość widzenia mimo silnego światła. Podczas produkcji soczewek progresywnych powstają również modele z wbudowanym filtrem Blue Protect. Chroni on oczy przed szkodliwym światłem emitowanym przez monitory.

Twoje pierwsze szkła progresywne

Brak konieczności noszenia dwóch par okularów to tylko początek korzyści z noszenia szkieł progresywnych. Dla Twoich oczu to istne wybawienie – przeminą również bóle głowy i zmęczenie. Okulary progresywne przeznaczone są dla osób powyżej 40 lat, z ustaloną wadą wzroku.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk