przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Terapia uzależnień. Co musisz wiedzieć?

Terapia uzależnień. Co musisz wiedzieć?

Życie nie jest łatwe. Często bywa skomplikowane, a trudy życia codziennego dopadają każdego z nas. Jednak niektórzy nie potrafią sobie z nimi dobrze radzić. Wpadają wówczas w różnego rodzaju uzależnienia, które niszczą ich życie. Jeśli ockną się w dobrym momencie – jest jeszcze szansa na wyleczenie i prowadzenie normalnego, szczęśliwego życia. Ważne jest jednak, by zrozumieć pewne mechanizmy. Z pomocą przychodzi terapia uzależnień. Dowiedz się o niej więcej z poniższego materiału. 

  1. Leczenie alkoholizmu
  2. Terapia uzależnień 
  3. Terapia alkoholowa w Warszawie

Leczenie alkoholizmu 

Alkoholizm to chyba jedna z najpopularniejszych form uzależnień. W końcu dostęp do wysokoprocentowego alkoholu jest wszechobecny i nie potrzeba większych starań, by dostać je w swoje ręce (w przeciwieństwie do substancji psychoaktywnych). Problemy, z którymi nie można sobie poradzić to jedna z przyczyn alkoholizmu. Osoby uzależnione nie zwracają wówczas uwagi na otaczający ich świat. Głód alkoholowy jest tak silny, że liczy się dla nich jedynie możliwość sięgnięcia po wysokoprocentowy trunek. Utrata kontroli nad swoim życiem z powodu alkoholu to tylko jeden ze skutków uzależnienia. Ponadto, osobom uzależnionym często towarzyszą bóle głowy, codzienne nudności czy utraty przytomności. Uzależnienie prowadzi również do problemów finansowych.

Leczenie uzależnień to nie sprawa prosta. Warto skorzystać z pomocy specjalistów. Terapia alkoholowa w Warszawie to jeden z pomysłów na leczenie alkoholizmu. Więcej dowiesz się tutaj: www.almalibre.pl. Stań się człowiekiem wolnym od nałogu.

Terapia uzależnień 

Ośrodek leczenia uzależnień to jedno z miejsc, gdzie mogą się zgłosić chorzy. Tego rodzaju terapia ma za zadanie przede wszystkim pomóc powrócić do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie. Leczenie uzależnienia to na prawdę długi proces. Można go podzielić na kilka etapów:

  • etap 1 – zapoznanie się z problemem oraz rozpoczęcie leczenia,
  • etap 2 – dołączenie do terapii uzależnień, 
  • etap 3 – terapia pogłębiona, która odbywa się w formie ambulatoryjnej. Chory nadal bierze udział w licznych spotkaniach, jednak program nieco się zmienia. 

Terapia alkoholowa w Warszawie

Skuteczność terapii zależy tak na prawdę od samego pacjenta. Niezbędne jest również wsparcie bliskich, którzy również powinni poddać się leczeniu, bowiem osobom współuzależnionym również potrzebne może okazać się leczenie. Jeśli zdajesz sobie sprawę, że ty lub ktoś z twoich bliskich ma problem – koniecznie skorzystaj z fachowej pomocy i uwolnij się od nałogu. 

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk