przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci – jak to wygląda?

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci – jak to wygląda?

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci – jak to wygląda?

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci – poradnik

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci stanowią ważny element terapii i wsparcia dla najmłodszych pacjentów z różnymi schorzeniami. To specjalnie zaplanowane pobyty, które mają na celu poprawę kondycji fizycznej, psychicznej oraz społecznej dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym omówimy istotę turnusów rehabilitacyjnych, ich plan oraz korzyści płynące z ich uczestnictwa.

Nawet w wypadku, gdy temat konkretnie Państwa nie dotyczy, to warto zapoznać się z treścią naszego poradnika, bo informacje w nim zawarte mogą kiedyś się znacząco przydać. Miłej lektury.

Czym jest turnus rehabilitacyjny dla dzieci

Turnus rehabilitacyjny dla dzieci to okresowy pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym, który skupia się na kompleksowej terapii i wsparciu dla najmłodszych pacjentów. Celem takiego pobytu jest poprawa sprawności fizycznej, rozwój umiejętności społecznych oraz integracja sensoryczna. Program turnusu jest dostosowany do potrzeb każdego dziecka i obejmuje różnorodne formy terapii oraz zajęć edukacyjnych.

Nie musimy się więc martwić o to, że np. nasze dziecko nie poradzi sobie z planem turnusu. Wszystko opracowane jest w taki sposób, żeby dopasować się do każdego dziecka z osobna.

Jak wygląda plan takiego turnusu i co wchodzi w jego skład

Plan turnusu rehabilitacyjnego dla dzieci jest starannie opracowany przez zespół terapeutów i specjalistów. W jego skład wchodzą:

 1. Zabiegi rehabilitacyjne: sesje fizjoterapii, zajęcia logopedyczne, terapia zajęciowa, terapia pedagogiczna.

 2. Zajęcia integracji sensorycznej: specjalistyczne zajęcia mające na celu poprawę funkcjonowania układu sensorycznego u dzieci z zaburzeniami w tej dziedzinie.

 3. Aktywności rekreacyjne: w tym basen rehabilitacyjny, zajęcia sportowe, gry i zabawy integracyjne.

 4. Wsparcie psychologiczne: indywidualne konsultacje z psychologiem oraz grupowe zajęcia terapeutyczne.

 5. Edukacja zdrowotna: warsztaty dotyczące zdrowego stylu życia, higieny osobistej oraz prawidłowego odżywiania.

Kto w szczególności powinien zainteresować się tematem turnusu rehabilitacyjnego

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci są dedykowane głównie osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, w tym dzieciom z mózgowym porażeniem dziecięcym, zespołem Downa, zaburzeniami integracji sensorycznej oraz innymi schorzeniami wymagającymi wsparcia rehabilitacyjnego. Rodzice dzieci z takimi diagnozami powinni zainteresować się możliwością skorzystania z turnusów rehabilitacyjnych jako dodatkowej formy terapii.

W jakich schorzeniach pomaga turnus rehabilitacyjny dla dzieci?

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci mogą być pomocne w wielu różnych schorzeniach, takich jak:

 • Mózgowe porażenie dziecięce
 • Zespół Downa
 • Autyzm
 • Dysfunkcje układu nerwowego
 • Wady postawy i wrodzone wady układu mięśniowo-szkieletowego
 • Opóźnienia w rozwoju mowy i psychoruchowym

Czy warto wziąć udział w takim turnusie

Tak, udział w turnusie rehabilitacyjnym dla dzieci może przynieść wiele korzyści zarówno dziecku, jak i jego rodzinie. Dzięki intensywnej terapii i wsparciu specjalistów, dzieci mogą osiągnąć postępy w rozwoju fizycznym, emocjonalnym i społecznym. Dodatkowo, pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym daje szansę na nawiązanie nowych znajomości oraz integrację społeczną. Warto również wspomnieć, że często istnieje możliwość skorzystania z dofinansowania ze środków PFRON, co może być dodatkowym wsparciem finansowym dla rodzin. Serdecznie zachęcamy do brania udziału w takich turnusach, bo jest to też świetna zabawa.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk