przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Unit stomatologiczny i endometr, czyli bez czego gabinet stomatologiczny obyć się nie może?

Unit stomatologiczny i endometr, czyli bez czego gabinet stomatologiczny obyć się nie może?

Każdy gabinet stomatologiczny wyposażony być powinien w sprzęt najwyższej jakości oraz dodatkowe akcesoria umożliwiające bezproblemową, szybką i profesjonalną pracę. Nie tylko wymogi sanitarnohigieniczne, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zabezpieczenia pożarowe przekładają się na finalny efekt podejmowanych przez specjalistę działań, ale także podążanie za najnowszymi osiągnięciami technologicznymi. Co jest niezbędne, a co stanowić będzie interesującą nowinkę, dzięki której pacjent zyska dodatkowy komfort?

1. Co to jest unit stomatologiczny?

2. Do czego służy endometr?

3. Jakie zalety ma skaner protetyczny?

Sprzęt taki jak: Marathon frezarka, endometr czy piaskarka stomatologiczna ma na swoim wyposażeniu sklep stomatologiczny czy sklep protetyczny. Asortyment z reguły jest mocno zróżnicowany.

Co to jest unit stomatologiczny?

Najprostsza definicja powie, że unit stomatologiczny to nic innego jak fotel dentystyczny. Byłoby to jednak spore ograniczenie jego funkcjonalności. Jest to bowiem fotel zintegrowany właściwie ze wszystkimi podstawowymi urządzeniami stosowanymi w gabinecie. Oprócz komfortowego siedziska, zapewniającego łatwy dostęp do pacjenta, w skład unitu wchodzą zatem wiertarka stomatologiczna, lampa oraz urządzenia ssące. Ważny jest stolik, na którym umiejscowione mogą zostać wszystkie niezbędne sprzęty, jak chociażby lampa polimeryzacyjna czy lupy stomatologiczne. Fotel może mieć napęd hydrauliczny albo elektromechaniczny. Funkcjonalności są podobne, ale poszczególne modele różnią się między sobą jakością wykończenia i ewentualnie droższymi materiałami, obecnością większej lub mniejszej ilości elektroniki, a także dodatkowymi funkcjami, jak choćby automatyczną dezynfekcją wszystkich węży.

Do czego służy endometr?

Endometr jest urządzeniem, które ma za zadanie zmierzyć głębokość kanału zębowego. Znacznie ułatwia ono pracę stomatologowi i minimalizuje ryzyko niepowodzeń, wynikających z nieprawidłowej oceny tego parametru. Wiele nieprawidłowości, do których dochodzi w leczeniu endodontycznym, to efekt pozostawienia resztek zainfekowanej miazgi w kanale korzeniowym lub przepchnięcia materiału stomatologicznego poza otwór zęba. Dzięki endometrowi można tego uniknąć.

Jakie zalety ma skaner protetyczny?

Skaner protetyczny pozwala osiągnąć zupełnie nową jakość leczenia. Pozwala on w ciągu kilku minut uzyskać wirtualny obraz przyszłego wycisku bez fizycznego używania masy wyciskowej. Wirtualny model jest dokładny i bardzo precyzyjny. Już podczas pierwszej wizyty możliwe jest przedstawienie pacjentowi możliwości.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk