przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

W czym może pomóc psycholog?
W czym może pomóc psycholog?

Problemy są częścią naszego życia, mogą dotyczyć kwestii prywatnych, zawodowych czy finansowych. Z niektórymi sprawami można poradzić sobie w pojedynkę, w rozwiązaniu innych może pomóc rodzina czy przyjaciele. Niekiedy troski zaczynają nas jednak przerastać i wówczas należy zwrócić się po pomoc psychologa. 

Czym zajmuje się psycholog?

Psycholog to osoba, która na podstawie dokładnego wywiadu z pacjentem oraz specjalistycznych testów stawia diagnozę psychologiczną. Diagnoza psychologiczna to termin zawierający szeroko pojęty zakres, bowiem może dotyczyć wielu aspektów życia: od określonych zdolności i predyspozycji, przez opiniowanie o posiadaniu kompetencji do wykonywania określonego zawodu, aż po diagnostykę zaburzeń. Rolą psychologa jest poradnictwo, do jego zadań należy także wystawianie zaświadczeń i orzeczeń psychologicznych. Psycholog nie jest lekarzem, co oznacza że nie może wypisać recepty na leki czy wystawić zwolnienia lekarskiego. Zajmuje się głównie problemami życia codziennego, takimi jak: obniżony nastrój, brak motywacji, apatia, kłopoty w pracy lub w relacji z partnerem, diagnoza osobowości lub intelektu.

https://pramed.pl/aktualnosci/jaki-dobry-gabinet-dietetyczny-wybrac-w-poznaniu/

Kiedy udać się na wizytę u psychologa?

Jest kilka sygnałów świadczących o tym, że umówienie wizyty u psychologa jest dobrym rozwiązaniem. Pierwszy z nich to poczucie, że nie potrafimy samodzielnie poradzić sobie z sytuacjami czy uczuciami, których aktualnie doświadczamy. Kolejny sygnał alarmowy to przekonanie, że osoby z najbliższego otoczenia nie potrafią być wystarczającym wsparciem. Także jeśli dotychczasowe metody radzenia sobie z trudnymi sytuacjami nie przynoszą ulgi, wówczas jest to kolejny znak, że konieczne może być sięgnięcie po profesjonalną pomoc.

W czym może pomóc psycholog?

Do psychologa trafiają najczęściej osoby, które uznały, że są wobec swoich emocji i kłopotów bezsilne i potrzebują pomocy z zewnątrz. Są to nierzadko pacjenci z depresją, problemami w związku czy w relacjach z dziećmi, rodzicami, współpracownikami. Do psychologa warto się także udać, gdy nie radzimy sobie ze stratą czy żałobą. W takich sytuacjach profesjonalne wsparcie może pomóc zidentyfikować narzędzia i metody radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach. 

Lęk przed pierwszą wizytą u psychologa

Człowiek jest tak skonstruowany, że zazwyczaj obawia się tego, co nieznane. Gdy musi wyjść poza strefę swojego komfortu, czuje strach, niepewność, wstyd i inne skrajne emocje.

Podobnie jest z pierwszą wizytą u psychologa. Pacjenci mogą obawiać się, że zostaną ocenieni przez specjalistę, wstydzą się mówić o swoich zmartwieniach, czują się “zablokowani”. Należy jednak pamiętać, że psycholog jest po to, aby pomóc. Psycholog nigdy nie wydaje osądów, bowiem nie leży to w jego kompetencji. Warto także uzmysłowić sobie, że podobnie, jak w przypadku infekcji udajemy się do internisty, tak w przypadku wewnętrznego cierpienia ma pomóc właśnie psycholog.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk