przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

W czym pomoże reumatolog?

Reumatolog to lekarz specjalizujący się w reumatologii, czyli w leczeniu dolegliwości i schorzeń reumatycznych, które mogą dotyczyć zarówno kości, jak i stawów. Oprócz tego, zajmuje się chorobami zapalnymi tkanki łącznej. Jego działalność opiera się zarówno na diagnozowaniu, leczeniu, jak i działaniach typowo profilaktycznych. Choć z usług tego typu specjalisty w większości przypadków korzystają osoby starsze, odwiedzają go także pacjenci skarżący się na silne dolegliwości bólowe.

Czym dokładnie zajmuje się reumatolog i w czym może nam pomóc?

Zmiany zwyrodnieniowe oraz zapalne schorzenia tkanki łącznej, kości i stawów to poważne problemy, których skutkiem są niezwykle silne i powracające bóle stawów, mięśni i ścięgien. Jeśli lekarz rodzinny i przepisane przez niego medykamenty nie są w stanie nam pomóc, oznacza to, że potrzebny jest właśnie reumatolog. Z jakimi dolegliwościami można się do niego udać?

  • Specjalistę należy odwiedzić w momencie, gdy towarzyszą nam intensywne oraz powracające bóle w jednym lub kilku stawach, a także kościach i mięśniach.
  • Oprócz bólu, może pojawić się także stan podgorączkowy, obrzęk lub zaczerwienienie skóry.
  • Z usług reumatologa należy skorzystać również wtedy, gdy mamy problem z utrzymaniem jakichkolwiek przedmiotów, schylaniem się i podnoszeniem rzeczy.

Dodatkowe informacje na temat reumatologii

Wyraźnym sygnałem, że potrzebna jest nam pomoc specjalisty jest też zaczerwienienie stawów oraz wyższa temperatura ciała w ich okolicy, a oprócz tego problemy z poruszaniem się, sztywność stawów i opuchlizna. Jeśli chodzi o konkretne jednostki chorobowe, reumatolog leczy m.in. reumatoidalne zapalenie stawów, gorączkę reumatyczną, osteoporozę, przewlekłe niezakrzepowe zapalenia naczyń, toczeń rumieniowaty układowy, łuszczycowe zapalenie stawów i wiele innych. Podczas wizyty, pierwszym krokiem jest zawsze przeprowadzenie wywiadu z pacjentem, a następnie wykonanie różnego rodzaju badań diagnostycznych, z których najważniejsze jest badanie RF, czyli poziomu czynnika reumatoidalnego.

Zapraszamy na badania: reumatolog Kępno

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk