pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

W jakie kursy i szkolenia dla fizjoterapeutów warto zainwestować?

W jakie kursy i szkolenia dla fizjoterapeutów warto zainwestować?

Skuteczna i efektywna praca każdego fizjoterapeuty wymaga stałego podnoszenia swoich kompetencji i kwalifikacji. Nowoczesne metody terapii manualnej implikują potrzebę nabycia nowych umiejętności. Tylko doświadczony terapeuta czy osteopata jest pewny każdego ruchu, dotyku, metody i sposobu oddziaływania na poszczególne struktury tak, aby przynosiły oczekiwane rezultaty. Innowacyjne i stale ewoluujące podejście do anatomii człowieka, skłania specjalistów do ciągłego zgłębiania wiedzy teoretycznej oraz poszerzania praktyki nabywanej poprzez doświadczenie.

Korzyści wynikające ze szkoleń czy kursów dla fizjoterapeutów

Zdecydowanie największe korzyści odnoszą pacjenci 🙂 Szczegółowo i fachowo zdiagnozowani wtedy, kiedy poszukiwali przyczyny swoich dolegliwości, z ufnością oddają się w ręce fizjoterapeutów, oczekując poprawy stanu zdrowia i lepszego samopoczucia. Skuteczna terapia stanowi dla pacjenta niepisane zaproszenie i zachętę do ponownego skorzystania z usług wykwalifikowanego pracownika gabinetu, chociażby w celu odbycia zabiegów podtrzymujących czy zwyczajnie relaksujących – niwelujących napięcie wynikające ze stresu czy przemęczenia.

Z kolei dla fizjoterapeutów czy osteopatów, wiedza i praktyka nabyta w czasie kursów i szkoleń podnosi ich konkurencyjność na rynku usług terapeutycznych. Poszerzanie i pogłębianie wiedzy to najlepsza inwestycja w siebie, która procentuje w całym życiu zawodowym. 

Klucz do wyboru kursu i właściwego centrum szkoleniowego

Bardzo ważne jest to, żeby pogłębiać wiedzę, której terapeuta ma już solidne podstawy. Oczywiście poszerzanie horyzontów jest bardzo wskazane, ale niedobrze jest rozpraszać się na zbyt wiele specjalizacji, technik czy metod. Warto być najlepszym w konkretnej dziedzinie terapii manualnej. Wiele centrów szkoleniowych przedstawia szeroką ofertę rozmaitych szkoleń. Więcej nie znaczy lepiej i tu również jakość wygrywa z ilością. Versus Medicus oferuje kursy i szkolenia kierowane do wybranych segmentów rynku terapeutycznego, a więc do rehabilitantów, fizjoterapeutów, osteopatów, a nawet do lekarzy oraz do studentów tych kierunków. Przewagę konkurencyjną Versus Medicus stanowi wysokiej klasy kadra wyspecjalizowanych instruktorów zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Kursy kierunkowe realizowane przez Versus Medicus

Versus Medicus to przede wszystkim ludzie, grupa specjalistów osteopatów, fizjoterapeutów i rehabilitantów, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie terapii manualnej, terapii tkanek miękkich oraz technik osteopatycznych. Byli uczestnicy tych samych szkoleń i kursów, które teraz oferują, doskonale rozpoznają potrzeby i “znaki zapytania” kursantów. 

Szkolenia realizowane przez Versus Medicus w szczególności ukierunkowane są na:

  • metodę G.D.S. w terapii łańcuchów mięśniowych i stawowych
  • manipulację powięzi – fascial Manipulation
  • anatomię palpacyjną
  • szkolenia Instytutu Barrala
  • autorskie szkolenia dra Ciechomskiego

Dodatkowym atutem jest to, że Versus Medicus planuje rozszerzyć swoją ofertę o szkolenia online. 

Twój sukces w naszych rękach. Wybierz najlepiej!

Na stronie internetowej Versus Medicus znajdziesz wszystkie potrzebne informacje o kursach, które pomogą Ci wybrać optymalny dla Ciebie zakres szkoleń w ramach terapii manualnej,  formę kształcenia i termin. Ponadto, bardzo szczegółowy program szkolenia stanowi jasny przekaz, jaką wiedzą i umiejętnościami będziesz dysponować po zakończeniu aktywności. Z szacunku dla każdego potencjalnego kursanta, w przejrzysty i jasny sposób definiujemy czas trwania szkolenia, jego koszt oraz miejsce przeprowadzenia. Ponieważ niektóre nasze kursy dzielimy na poziomy zaawansowania od 1 do 3 oraz wyszczególniamy szkolenia rozwijające, tworzymy jasny przekaz dla kogo konkretnie skierowana jest dana forma dokształcania. Takie działanie jest gwarancją doskonałej, obustronnej komunikacji, zaufania oraz zadowolenia wszystkich naszych Klientów.

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk