przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

W pełni wirtualny gabinet medyczny – czy to możliwe?

W pełni wirtualny gabinet medyczny – czy to możliwe?

Prowadzenie gabinetu medycznego nie polega wyłącznie na świadczeniu pomocy medycznej przez wykwalifikowany do tego personel, ale także zarządzaniu szczególnego rodzaju biznesem, który podlega wielu rygorom prawnym. Obecnie polski system ochrony zdrowia ulega wielu modyfikacjom, które związane są z planem maksymalnej cyfryzacji tego sektora. Jak prowadzić wirtualny gabinet medyczny i gromadzić dokumentację w jednym miejscu? Zapoznaj się z naszym artykułem.

Oprogramowanie medyczne – na czym polega jego działanie?

Oprogramowanie medyczne tworzy się przede wszystkim po to, by usprawnić działanie przychodni i gabinetów lekarskich. W zależności od wybranego dostawcy oprogramowania, systemy takie posiadają różne funkcjonalności. Większość z nich działa w trybie online i umożliwia dokonywanie działań takich jak:

  • rejestracja pacjentów,
  • weryfikacja danych,
  • wystawienie e-recept,
  • tworzenie raportów, podsumowań.

Należy podkreślić, że tego typu rozwiązania muszą spełniać wymogi prawne, począwszy od uwzględniania regulacji dotyczących świadczenia usług, po funkcję koniecznej fiskalizacji. Ponadto, oprogramowanie medyczne powinno zapewniać bezwzględne bezpieczeństwo i ochronę danych pacjentów, a także wszelkich informacji związanych z historią ich chorób.

Zalety oprogramowania medycznego

Niewątpliwą korzyścią, jaka płynie z wdrożenia oprogramowania do gabinetu lekarskiego jest wygoda użytkowania oraz możliwość dopasowania funkcjonalności do potrzeb, oraz budżetu danej placówki. Nowoczesne rozwiązania ze styku medycyny i IT mają intuicyjne interfejsy, które są zwykle maksymalnie uproszczone, dzięki czemu każdy pracownik bez przeszkód będzie mógł korzystać z aplikacji bez czasochłonnego zapoznawania się z systemem. Oczywistą zaletą oprogramowania dla lekarzy jest możliwość zarządzania wszystkimi sprawami administracyjnymi, a także związanymi stricte z wizytami pacjentów, z poziomu jednego programu, do którego mają dostęp wyłącznie upoważnione osoby.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oprogramowanie medycznego do gabinetu?

Podczas wyboru oprogramowania, które będzie najlepsze do Twojego gabinetu, warto zwrócić uwagę na kluczowe kwestie, które będą istotne podczas codziennego użytkowania. Po pierwsze, nawet gotowy produkt informatyczny, powinien posiadać możliwość dostosowania do konkretnej placówki. Elastyczne rozwiązania okazują się pomocne szczególnie w przypadku ochrony zdrowia, która podlega regulacjom prawnym nakładanym przez Ministerstwo Zdrowia. Wiąże się to z kolejnym ważnym aspektem, a mianowicie utrzymywaniem oprogramowania oraz jego aktualizacji. Jeśli firma dostarczająca oprogramowanie nie zapewnia regularnego aktualizowania i usprawniania aplikacji, może się ona okazać bezużyteczna z nadejściem kolejnej nowelizacji prawa z zakresu medycyny.

Praktykowanym przez wiele firm działaniem jest także udostępnianie oprogramowania na określony czas w ramach testowania. Okres próbny wynosi najczęściej około miesiąca i pozwala podjąć przemyślaną decyzję.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk