przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Wady wzroku – jak im zapobiegać?

W obecnych czasach wady wzroku są czymś, z czym zdecydowanie można spotkać się coraz częściej. Wcześniej mierzenie się z nimi było najczęściej kojarzone z czyimś wiekiem. Dziś jednak wady wzroku coraz częściej mają ludzie młodzi. Można powiedzieć, że jest to przede wszystkim spowodowane tym, ile czasu spędzamy przed ekranami naszych telefonów, komputerów czy też telewizora. Teraz jest to w szczególności problematyczne ze względu na to, ile czasu musimy poświęcić na pracę czy też naukę zdalną. Spędzamy całe dnie przed komputerami, co niestety jest nieuniknione, a nasze oczy nie są przystosowane do takiego wysiłku. Na szczęście są sposoby, które pomogą Ci w dbaniu o wzrok, dzięki nim będziesz mógł cieszyć się sprawnymi oczami jak najdłużej, bądź nie pogorszysz wady, do której już je doprowadziłeś.

Daj im odpocząć

Jak wiadomo, w obecnych czasach niekorzystanie ze wszelkiego rodzaju ekranów jest niemalże niemożliwe. Jednak nasze oczy nie są przystosowane do patrzenia w nie cały czas, są one stworzone do patrzenia w dal. Oznacza to, że jeśli już jesteś zmuszony do korzystania z tych urządzeń, powinny one znajdować się w jak największej odległości od Twoich oczu. Dobrze jest również zainwestować w okulary, które będą odbijały to szkodliwe światło. Umów się na wizytę u optyka, dzięki któremu będziesz miał dobrane odpowiednie szkła. Jeśli jednak czujesz, że jest za późno na to, aby móc zapobiegać wadom wzroku, niezbędna okazuje się wizyta u okulisty. Okulistyka Warszawa to miejsce, w którym możesz wykonać szereg badań, dowiesz się jaka wada wzroku Ci doskwiera oraz co zrobić, aby zapobiec dalszemu pogłębianiu się jej.

Nawilżanie to podstawa

Każdy z nas powinien zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne jest, aby nawilżać oczy kroplami. W obecnych czasach rynek medyczny oferuje nam naprawdę mnóstwo ofert do wyboru. Znaczna część z nich działa sprawnie i jest pomocna przy zapobieganiu wadom wzroku. Krople do oczu są elementem niezbędnym w życiu kierowcy czy też pracownika budowy. Jak wiadomo, samo zapobieganie wadom wzroku nie jest wystarczające, w szczególności w momencie, gdy wejdzie się w wiek średni. Wtedy właśnie wzrok ulega znacznemu pogorszeniu, zwykle mowa o krótkowzroczności. Pamiętaj, że badanie wzroku u lekarza specjalisty jest niezbędne, jeśli chcesz cieszyć się sprawnym wzrokiem przez jak najdłuższy okres.

Dieta

Utrzymywanie odpowiedniej diety jest kluczowe, jeśli chcesz przez jak najdłuższy czas utrzymywać sprawność fizyczną. Mowa tutaj o czymś więcej niż piękna sylwetka, wygląd. Zbilansowana dieta pozwoli Ci uniknąć wielu problemów zdrowotnych. tyczy się to także problemów ze zdrowiem. Jeśli chcesz zadbać o swój wzrok, unikaj produktów z tłuszczami nasyconymi. Twoja dieta powinna być przede wszystkim bogata w antyoksydanty, witaminy A, C oraz E, selen i cynk. Ważnym jest, aby unikać palenia papierosów oraz ogólnie dymu tytoniowego, ponieważ ten przyczynia się do wysuszenia oczu, a także jest powodem wielu chorób, takich jak przykładowo jaskra.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk