Waporyzacja – co to jest i ku czemu służy?

Termin ten od dawna znany jest w fizyce i określa zjawisko polegające na wydzielaniu się pary. Waporyzacja to skuteczny sposób na wyciąganie z ziół tego, co najlepsze. Składniki aktywne po prostu parują, przy tym wykonywana jest inhalacja z pomocą odpowiedniego urządzenia, jakim jest vaporizer ręczny. Istnieje jednak skuteczniejszy i bezpieczniejszy sposób na inhalację i aromaterapię, jest nim waporyzator stacjonarny, który przedstawimy w poniższym artykule.

1. Waporyzacja – czy jest zdrowa?

2. Waporyzator stacjonarny Arizer Extreme Q6.0

Waporyzacja – czy jest zdrowa?

Nie ma co się dziwić, waporyzacja bardzo przypomina palenie papierosów lub e-papierosów. Dlatego też z góry zakłada się, że może być szkodliwa dla organizmu. Okazuje się jednak, że wcale tak nie jest. To po prostu świetny sposób na przyswajanie ziół, a dokładnie składników aktywnych w nich zawartych. Wbrew pozorom różni się to nieco od palenia tytoniu, czy samych ziół. Przede wszystkim podczas procesu odparowywania nie dochodzi do spalania, a co za tym idzie, nie tworzy się najbardziej szkodliwy dla zdrowia dym. Zioła oddają składniki w postaci pary, część z nich ulatnia się do atmosfery. Nie tylko dobrze wpływa to na organizm człowieka, ale do tego pięknie pachnie i nie jest szkodliwe dla środowiska.

Waporyzator stacjonarny Arizer Extreme Q6.0

Wielu zna jedynie ręczne waporyzatory, są z pewnością bardziej popularne. Jak się okazuje, możliwy jest także zakup waporyzatora stacjonarnego. Według wielu to nawet lepsza wybór dla osób, które wciąż chcą wchłaniać składniki aktywne z ziół. Z pewnością będzie bezpieczniejszy. Na rynku dostępnych jest wiele niskiej jakości urządzeń ręcznych, stacjonarne to już wyższa półka. Warto jednak również w tym drugim przypadku uważać na to, co się kupuje. Świetnym rozwiązaniem będzie jednak urządzenie o nazwie Arizer Extreme q 6.0Waporyzator stacjonarny tej klasy to między innymi pełna kontrola temperatury w zakresie od 40 do 260 stopni Celsjusza, kontrola działania z każdego dowolnego miejsca w pomieszczeniu za pomocą pilota, dodatkowo wąż dla osób, które jednak chcą czasem zażyć doustnej inhalacji tym urządzeniem. W zestawie są także dodatkowe filtry, balony, wiele ustników, czy mieszadełko. Komora urządzenia pomieści od 0,3 do 0,4 grama suszu. Aromaterapia – właśnie tam najczęściej znajduje zastosowanie ten produkt. Wykorzystuje się go do relaksacji, uspokojenia, czy nawet nadania odpowiedniego klimatu. Stosowany przez profesjonalistów od aromaterapii i amatorów, którzy chcą poczuć piękne i zdrowe aromaty składników aktywnych z ziół.

undefined

Zadzwoń Teraz
Twój Koszyk