przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Waporyzacja naturalną drogą do zdrowia (z prawdziwymi ziołami!)

Waporyzacja naturalną drogą do zdrowia (z prawdziwymi ziołami!)

Witamy w cudownym świecie waporyzacji. Kilka lat temu nie mieliśmy pojęcia, że jest tak wiele ziół, kwiatów i roślin, które można waporyzować (inhalować). Okazało się że waporyzowanie ziół przy pomocy urządzeń o nazwie vaporizer, może przynosić więcej korzyści niż napary.

Jako osoba, która używa konopi medycznych do leczenia mojej astmy, byłam zdumiona, gdy dowiedziałam się, że jest tak wiele innych ziół, które mogłabym wyporyzować, aby pomóc sobie w leczeniu mojego przykrego schorzenia.

Ponieważ istnieją jasne i twarde dowody przeciwko paleniu, wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że istnieje duża grupa ziół, które mogą pomóc oczyścić płuca, złagodzić problemy z trawieniem i poprawić nastrój, właśnie dzięki waporyzacji.

Ważne jest, aby pamiętać, że jakość zioła jest kluczowa dla zdrowia – wybierając zioła do waporyzacaji, należy wybrać zioła certyfikowane jako organiczne. Nikt nie chce wdychać olekjów eterycznych z dodatkiem pestycydów… Waporyzacja ziół, które zostały opryskane jakimiś pestycydami, może okazać się bardziej szkodliwe niż samo palenie tytoniu!

Zanim zacznę opis i właściwości poszczególnych ziół, chcę zwrócić uwagę na pewien vaporizer – PAX 3. Ten waporyzator umożliwia odparowywanie szerokiej gamy ziół i kwiatów. Poza tym, zawsze działa jak należy i ma elegancki wygląd.

Wszystkie wymienione poniżej rośliny mają mniejsze lub większe właściwości wspomagające leczenie konwencjonalnymi lekami (gdy są waporyzowane samodzielnie, lub w kombinacjach). Połączenie ich ze sobą (lub jeszcze lepiej, z medyczną marihuaną) jeszcze bardziej może poprawić ich działanie.

Lawenda

Pyszne olejki eteryczne, kwiatowy poncz dla kubków smakowych, lawenda łagodzi stres, niepokój i wywołuje sen. Waporyzowana lawenda działa na poprawę nastroju i może być pomocna osobom cierpiącym na depresję. Jest również antybakteryjna i pomaga oczyścić organizm. Zaleca się waporyzację o temperaturze około 212°F – 257°F.

Bazylia

Zaskakujące że bazylia jest na tej liście, ale czy wiesz, że bazylia może być z powodzeniem waporyzowana? Działa pomagając złagodzić wzdęcia, skurcze i inne dolegliwości trawienne. Rozluźnia ciało, łagodzi napięcie i pomaga zasnąć. Należy ją waporyzować w temperaturze około 266°F.

Rumianek

Jedeno z najpotężniejszych ziół uspokajających, ten wspólny kwiat jest nie tylko dobry jako napar, ale także jako zioło do vaporizera. Vaporyzowanie rumianku łagodzi stres, bóle głowy, pomaga leczyć depresję, niepokój i nudności. Wytwarzając podobne senne efekty, jak wtedy, gdy jest w herbacie, rumianek w połączeniu z miętą pieprzową sprawia, że waporyzowanie jest błogie i uspokajające. Zalecana temperatura vaporyzowania rumianku wynosi 212°F – 302°F.

Eukaliptus

Orzeźwiający oddech świeżego powietrza dla płuc, eukaliptus może pomóc w walce z infekcjami płuc, grypą, ciężkimi przeziębieniami i bólem gardła. Ma silne właściwości antybakteryjne, antybiotykowe, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe. To przywracające energię zioło pomaga złagodzić niepokój i stres. Eukaliptus najlepiej odparowuje w temperaturze 266°F.

Mięta pieprzowa

Doskonałe zioło dla początkujących fanów waporyzacji, mięta pieprzowa ma pyszny smak, który sprawia, że świetnie nadaje się do mieszania z smakiem innych mniej atrakcyjnych ziół. Mięta pieprzowa jest korzystna dla trawienia, ciężkich przeziębień i chronicznego bólu. Orzeźwiające terpeny mięty pieprzowej pomagają w leczeniu alergii, astmy i nudności. Terpeny pobudzające mogą pomóc ci się skupić i zachować czujność. Zaleca się waporyzowanie mięty w temperaturze 320°F.

Rozmaryn

Od dawna stosowany do oczyszczania powietrza w szpitalach i kościołach, rozmaryn ma silne właściwości przeciwdrobnoustrojowe, które pomagają łagodzić dolegliwości układu oddechowego kaszel. Rozmaryn ma również właściwości łagodzące ból, które pomagają pozbyć się migreny, skurczy mięśni i bólu stawów. Ze względu na jego bardzo lotny charakter, trzeba go waporyzwoać w niskiej temperaturze, około 257°F.

Szałwia

Bardzo korzystne zioło dla mózgu, para szałwii może pomóc poprawić nastrój, pamięć, ostrość i uwagę. Może również pomóc złagodzić bóle gardła, problemy trawienne i zapalenie. Szałwia powinna być odparowana w temperaturze około 374°F.

Anyż

Silne zioło, które wydziela zapach lukrecji, anyż jest wspaniałym ziołem do wykorzystania w celu złagodzenia ataków astmy i zatorów w drogach oddechowych. Po waporyzacji, nasiona anyżu mogą zmniejszyć nudności, skurcze i wzdęcia. Anyż najlepiej waporyzować w temperaturze około 300°F.

Jaśmin

Używany za afrodyzjak, kwiaty jaśminu zapewniają niezliczone korzyści po waporyzacji. Jaśmin jest świetny do poprawiania nastroju. Ponadto zapewnia fantastyczną ulgę w stresie. Kwiaty jaśminu smakują najlepiej, gdy są waporyzowane w temperaturze około 212° – 302°F.

Tymianek

To kolejne zioło oczyszczające płuca, tymianek może pomóc w leczeniu infekcji układu oddechowego, takich jak grypa, koklusz lub zapalenie oskrzeli. Jest to silny środek antyseptyczny, który pomaga również pozbyć się pasożytów i poprawia ogólny stan zdrowia układu pokarmowego. Tymianek waporyzujemy w temperaturze około 212 – 302°F.

Róża

Nieoczekiwanie, płatki róży, po waporyzacji, przynoszą obfite korzyści dla zdrowia. Są one używane do leczenia problemów z oddychaniem, takich jak astma i zapalenie oskrzeli. Róża może pomóc rwónież w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi, złego krążenia i stresu. Róża waporyzuje się najlepiej się zakresie 212°F – 257°F.

Niebieski Lotos

Zaskakująco silny kwiat, niebieski lotos zawiera niewielką ilość psychoaktywnego alkaloidu zwanego apomorfiną, przyczyniając się do wywołania lekkiego, nie przytłaczającego, błogiego wyciszenia. To zioło działa uspokajająco, dzięki czemu świetnie odpręża po długim dniu pracy. Jest również powszechnie waporyzowany, aby złagodzić niepokój, depresję i ból. Zalecana temperatura waporyzacji lotosu niebieskiego wynosi 212°F – 257°F.

Bylica

Dosłownie przetłumaczone „Śniące ziele”, bylica podobno wywołuje żywe i kolorowe sny. Ogólnie rzecz biorąc, pomaga wywołać sen i relaks co czyni ją doskonałym dla tych, którzy cierpią na bezsenność lub niepokój. Jest również świetna do stymulowania układu pokarmowego, pomagając w problemach takich jak zaparcia. Bylica najlepiej odparowuje się w temperaturze 302°F – 347°F.

Kwiat pasji

Powszechne zioło lecznicze, kwiat passiflory jest popularny do leczenia zaburzeń nastroju i przy leczeniu uzależnień. Waporyzowany, passiflower może złagodzić niepokój, pomóc w leczeniu zaburzeń nerwowych, a nawet pomóc w leczeniu drgawek. Zalecana temperatura vaporyzacji dla wynosi 212°F – 302°F.

Kocimiętka

Nie tylko dla twoich kotów! Waporyzowana kocimiętka przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Co zaskakujące, wpływa ona na ludzi znacznie inaczej niż na koty – wywołuje raczej relaks niż podniecenie. Nie tylko pomaga we wzbudzaniu snu, ale może również wywołać delikatne uczucie euforii, dzięki czemu zasypiasz błogo. Ma również działanie przeciwgorączkowe, które może pomóc w zapobieganiu lub zwalczaniu przeziębienia lub grypy. Kocimiętka najlepiej waporyzuje się w temperaturze około 212°F – 302°F.

Przedstawione powyżej zioła to tylko wierzchołek przysłowiowej góry lodowej! Jeśli ten artykuł Cię zainteresował, gorąco zachęcam do zbadania wszystkich botanicznych substancji, które mogą być waporyzowane, więcej informacji oraz zioła do nabycia w sklepie VapeFully.com/pl/.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk