przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Wizyta na basenie a wada wzroku – jak swobodnie pływać, kiedy nosisz okulary korekcyjne?

Wizyta na basenie a wada wzroku – jak swobodnie pływać, kiedy nosisz okulary korekcyjne?

Osoby noszące na co dzień okulary korekcyjne mają nie lada problem, kiedy zamierzają wybrać się na basen. Warto wiedzieć, że szkła kontaktowe nie są obecnie jedynym rozwiązaniem – dowiedz się, jak w prosty sposób korzystać z uroków pływania, nie rezygnując jednocześnie z ostrego widzenia.

Okulary czy szkła kontaktowe – co wybrać idąc na basen?

Pływanie w okularach korekcyjnych z pewnością nie należy do najlepszych rozwiązań. Nie tylko jest to niewygodne, ale też należy wziąć pod uwagę, że woda i para osadzająca się na ich szkłach znacznie ograniczy widoczność. Ponadto, metalowe oprawki czy zawiasy w oprawkach z tworzywa sztucznego z czasem mogą ulec zniszczeniu od częstego kontaktu z wodą, co zmusi ich posiadacza do kosztownej wymiany okularów na nowe. Logiczne zatem wydaje się w tym przypadku zastosowanie soczewek kontaktowych, czy jednak faktycznie jest to dobry pomysł? Jak się okazuje, nie do końca. Należy wiedzieć, że materiał, z którego są one wykonane, nie jest przystosowany do tego rodzaju warunków. Należy mieć to na uwadze, gdyż zakładanie soczewek na basen może skończyć się nieprzyjemną infekcją oka, spowodowaną przez znajdujące się w wodzie drobnoustroje. Rozsądniejszym wyjściem dla osób noszących soczewki, choć nie jedynym, może być założenie szczelnych okularów pływackich. Istnieje jednak alternatywa dla tego rozwiązania, która pozwala bez przeszkód cieszyć się urokami wizyty na basenie, nie powodując jednocześnie dyskomfortu z powodu niewyraźnego widzenia. 

Okulary korekcyjne do pływania – co to takiego?

Doskonałą opcję dla osób ceniących sobie aktywne spędzanie czasu w wodzie stanowią okulary korekcyjne do pływania. Są to okulary pływackie, wyposażone w specjalne szkła, których moc dopasowana jest do wady wzroku ich posiadacza. Ponadto, szkła tego rodzaju odporne są na zaparowania dzięki zastosowaniu specjalistycznej powłoki, zaś same okulary posiadają właściwości antyalergiczne. Zastosowanie najwyższej jakości materiałów sprawia, że okulary zapewniają pełne bezpieczeństwo i mimo trudnych warunków oraz kontaktu z wodą, służą swojemu właścicielowi przez długi czas. Wykonanie okularów korekcyjnych przeznaczonych do pływania można zlecić specjalistom w zakładzie optycznym – aby jednak mieć pewność, że okulary będą odpowiednio dopasowane, zdecydowanie warto udać się do optyka cieszącego się dobrą renomą. Dzięki temu, osoby posiadające wadę wzroku nie muszą ryzykować ewentualnym zakażeniem spowodowanym przedostaniem się wody do oczu podczas noszenia soczewek kontaktowych, ani rezygnować z pływania ze względu na słaby wzrok.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk