przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Wizyty domowe lekarzy

Czasami młodszych i starszych dopadają różne choroby, przeziębienia i przykre dolegliwości. W takich sytuacjach konieczna jest wizyta u lekarza internisty, który postawi diagnozę i rozpocznie leczenie. Lekarz rodzinny zajmuje się leczeniem całej rodziny, dzieci i rodziców. Można się udać do niego z różnymi dolegliwościami takimi jak przeziębienie, grypa, dolegliwości żołądkowe.

Wizyty domowe – kto może z nich korzystać ?

Z wizyty domowej może skorzystać każdy, jest to bardzo wygodna forma leczenia. Czasami nie mamy możliwości udania się do przychodni na wizytę lekarską z różnych powodów. Takimi powodami może być brak własnego środka transportu, który umożliwił by szybkie i bezpieczne dotarcie do przychodni, to może być bardzo złe samopoczucie i konieczność pozostania w domu. Rodzice wiedzą jak trudno podróżuje się z maluchami, a co dopiero jak stresująca jest dla nich wizyta u lekarza w przychodni. Nowe miejsce, nowi ludzie itd. w różny sposób wpływają na dzieci, które często są trudne do uspokojenia. Dodatkowo długie kolejki i przebywanie w bakteriach jest kolejnym minusem wizyt w poradni. Nie tylko dzieci często potrzebują wizyty domowej bo dorośli również, w szczególności osoby starsze lub schorowane czy niepełnosprawne, które są zależne od innych i nie mogą samodzielnie poruszać się. Zazwyczaj dla opiekunów takich osób jest to bardzo korzystne rozwiązanie ponieważ nie muszą nie martwić jak dotrzeć z taką osobą do przychodni, zostaje wyeliminowany także problem zwalniania się z pracy lub przekładania ważnych planów.

Jakiej pomocy może udzielić lekarz internista?

Niewątpliwymi zaletami wizyt domowych u pacjenta jest eliminacja problemu dotarcia do przychodni, wiadomo, że jest to szczególnie trudne z osobami niepełnosprawnymi. Kolejną zaletą wizyt domowych w małych pacjentów jest przyjazna atmosfera dla dziecka, miejsce, które dobrze zna i czuje się w nim spokojny, bezpieczny i zrelaksowany. Dziecko w trakcie badania jest łatwo czymś zająć, chętniej współpracuje z lekarzem dzięki czemu, postawienie diagnozy jest łatwiejsze.

Lekarz podczas wizyty domowej tak samo jak i tej w przychodni lekarskiej, jest w stanie dokładnie zbadać pacjenta, wyjaśnić wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na pytania, ale także może wystawić receptę na leki czy zwolnienie z pracy, szkoły jeśli jest taka potrzeba. Zdecydowanie wizyty domowe lekarza rodzinnego są niezwykle pomoce w przypadkach nagłych, u małych pacjentów, u osób starszych i niepełnosprawnych. Ich dostępność jest nie tylko z prywatnych placówek, więc warto zadzwonić i dopytać w swojej.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk