przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Woda jonizowana – czy warto wprowadzić ją do swojego życia?

Woda jonizowana – czy warto wprowadzić ją do swojego życia?

Zdrowy tryb życia to nie tylko dbanie o formę i stosowanie zbilansowanej diety, lecz także odpowiednie nawadnianie organizmu. Każdy człowiek potrzebuje ok. 2 litrów wody dziennie. Warto jednak pamiętać, że ilość jest równie ważna co jakość – woda wodzie nierówna, co można szybko zauważyć, porównując na przykład wodę z kranu z wodą wytwarzaną przy użyciu jonizatora. Woda jonizowana prawidłowo nawadnia organizm i przynosi szereg innych korzyści.

Czym jest woda jonizowana?

Woda jonizowana wyróżnia się odczynem zasadowym lub kwaśnym, który uzyskuje się w procesie elektrolizy. Do przeprowadzenia tego procesu niezbędne jest zastosowanie urządzenia znanego jako jonizator wody. Woda jonizowana wyróżnia się podwyższonym pH i ujemnym wskaźnikiem ORP, który świadczy o jakości wody. Im niższe ORP, tym wyższa zawartość aktywnego wodoru, mającego korzystny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.

Dla porównania, ORP napoju gazowanego wynosi średnio +400 mV, wody z kranu +100 mV, zielonej herbaty -200 mV, a wody jonizowanej -400 mV. W wodzie jonizowanej nie znajdziemy również szkodliwych związków anionowych, takich jak chlor, siarczany czy fluor.

Woda zasadowa i kwaśna – różnice i zastosowanie

W procesie jonizacji można otrzymywać zarówno wodę zasadową, jak i kwaśną. Każda z nich przeznaczona jest do innego zastosowania.

  • Woda alkaliczna (zasadowa) zawiera aktywny wodór – jeden z najlepszych antyoksydantów, który chroni organizm przed działaniem wolnych rodników, a przy tym odkwasza i oczyszcza organizm. Jej pH utrzymuje się na poziomie 7,5-10. Zasadowa woda jonizowana nadaje się do codziennego spożycia.
  • Woda kwaśna o pH 3,5-5,5 może być stosowana do pielęgnacji skóry, np. podczas kąpieli czy mycia włosów. Ze względu na swoje właściwości antybakteryjne sprawdza się w leczeniu trądziku, łupieżu, opryszczki czy skaleczeń. Woda kwaśna przeznaczona jest również do pielęgnacji domu, gdyż skutecznie zastępuje chemiczne detergenty czyszczące. Nadaje się także do podlewania roślin.

Jaki jonizator wybrać?

Wyróżniamy dwa rodzaje jonizatorów – przepływowe i naczyniowe. Wybór urządzenia zależy od indywidualnych preferencji, stylu życia i zapotrzebowania na wodę jonizowaną.

  • Jonizator przepływowy – przeznaczony do instalacji pod obieg wody miejskiej. Po ustawieniu kwaśnego lub zasadowego pH urządzenie rozpoczyna proces jonizacji. Jonizator przepływowy zapewnia stały dostęp do wody jonizowanej, podnosząc jakość życia i zmieniając codzienne nawyki. Idealny dla rodzin i osób o dużym zapotrzebowaniu na wodę jonizowaną. Cena: 2500-6000 zł w zależności od modelu i producenta.
  • Jonizator naczyniowy – kompaktowe wymiary jonizatora naczyniowego sprawiają, że urządzenie to jest chętnie wybierane przez osoby często podróżujące. Przenośny jonizator naczyniowy możesz zabrać ze sobą na wakacje lub w delegację, nie rezygnując z wody jonizowanej podczas wyjazdu. Cena: 1000-2000 zł.

Jeśli zależy ci na wysokiej jakości urządzeniu od renomowanego producenta, wybierz jonizator z oferty sklepu specjalizującego się w sprzedaży urządzeń do uzdatniania wody, takiego jak mediasklep24.pl.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk