przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Wózki inwalidzkie dla dzieci – istotne cechy

Wózki inwalidzkie dla dzieci – istotne cechy

Dobrze dobrany dziecięcy wózek inwalidzki pomaga najmłodszym i ich rodzicom radzić sobie z niepełnosprawnością. Wózki dla dzieci różnią się od wersji przeznaczonych dla dorosłych. Żeby wybrać odpowiedni dla dziecka model, należy zapoznać się z jego podstawowymi parametrami. 

Wózek inwalidzki jest jednym z najważniejszych narzędzi, które może pomóc osobie niepełnosprawnej w codziennym życiu. Dlatego też dobór odpowiedniego wózka jest tak istotny. Wózek inwalidzki musi być dopasowany do potrzeb i możliwości osoby niepełnosprawnej, a także do warunków, w których ma ona przebywać. Jeśli wózek jest niewłaściwie dobrany, może to powodować problemy z poruszaniem się i utrudniać codzienne życie.

Na co zwrócić uwagę w przypadku wózków inwalidzkich dla dzieci?

Ten rodzaj sprzętu dzieli się ze względu na zastosowanie i budowę. Wyróżnia się wózki standardowe, specjalne, spacerowe, aktywne, półaktywne i elektryczne. Dobry wózek inwalidzki dla dziecka wykonany jest z lekkich, aluminiowych materiałów i ma odpowiednio wyważone siedzisko. Musi być dostosowany do rozwijającego się młodego ciała. Niedostosowany sprzęt może mieć bowiem negatywny wpływ na układ kostny.

Ważne jest, czy wózek będzie rósł razem z dzieckiem. Regulowana musi być szerokość i głębokość siodełka, kąt pozycji siedzącej czy wysokość oparcia. Dla dzieci dobrym wyborem będzie wózek manualny albo specjalny aktywny lub wózek elektryczny. Dla dzieci, które nie są w stanie samodzielne jechać wózkiem, przeznaczone są modele specjalne i spacerowe. Profesjonalne wózki w sklepie https://akson.pl/mobilnosc/wozki-inwalidzkie/wozki-inwalidzkie-dzieci/ zapewnią komfortowe i bezproblemowe działanie.

Typy wózków inwalidzkich dla dorosłych i seniorów

W zależności od potrzeb niepełnosprawnego dobiera się konkretny wózek inwalidzki. Dostępne typy cechują się różnymi parametrami, możliwościami i przeznaczeniem. Ręczny, manualny wózek jest standardowym rozwiązaniem dla osób mających trudności z chodzeniem lub całkowity brak czucia w kończynach. Polecany jest seniorom i niepełnosprawnym, którzy są w stanie samodzielnie operować pojazdem. Wózki ze stopów lekkich (aluminiowe) mają większe możliwości składania i regulacji, polecane są pacjentom, dla których konieczna jest mniejsza waga sprzętu.

Istnieją jeszcze wózki specjalne i aktywne, których używa się w szczególnych przypadkach, kiedy niepełnosprawny potrzebuje dodatkowych funkcji, jak pionizacja, stabilizacja itp. Podtypem tej kategorii są także wózki elektryczne, napędzane akumulatorem, które odciążają ramiona. Doświadczony sklep https://akson.pl/mobilnosc/wozki-inwalidzkie/ oferuje szeroki wybór wózków różnego typu. Profesjonalna obsługa doradzi Państwu w wyborze odpowiedniego modelu.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk