przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Wszystko co należy wiedzieć o estetyce ust

Wszystko co należy wiedzieć o estetyce ust

Usta są istotnym elementem twarzy. Symbolizują zmysłowość i seksualność, przyciągają wzrok u obu płci. Z licznych przyczyn  kobiety podkreślają ich kształt. Z różnych względów podejmują próby zmienienia ich wyglądu, korzystając z pomocy medycyny estetycznej. Często ich wygląd może być powodem kompleksów, przez co rośnie popularność wszelkich zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Oferowane zabiegi mogą odbywać się po to, aby:

 • Podkreślić kontur ust,
 • Skorygować kształt lub symetrię, np. w momencie kiedy jedna warga znacząco odbiega wielkością od drugiej. Taką sytuacją może być zbyt wąska górna warga względem dolnej,
 • Dodać objętość lub powiększyć za małe usta,
 • Nawilżyć i odświeżyć czerwień wargową,
 • Przywrócenie ustom ich dawnej objętości oraz konturu.

Ważne jest to, aby pamiętać, że głównym celem wykonywanych zabiegów estetycznych jest poprawa wyglądu ust, a nie ich znacząca zmiana. Spodziewany efekt powinien być naturalny.

W jaki sposób starzeją się nasze usta?

Znajdujący się wewnątrz ust kwas hialuronowy nawilża ich skórę poprzez wiązanie wody. W ten sposób zapewnione zostaje odżywienie i nawilżenie czerwieni wargowej. Wraz z upływem czasu ilość wspomnianego wyżej kwasu w całym ciele powoli ulega zredukowaniu. W ten sposób:

 • Usta wraz z upływem lat stają się cieńsze,
 • Pojawiają się wokół nich zmarszczki pionowe, inaczej nazwane zmarszczkami palacza, nawet jeżeli dana osoba nie pali papierosów,
 • Kąciki ust zaczynają opadać. Tworzą się tak zwane linie marionetki, nadające twarzy smutny wyraz.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegów w okolicy ust?

Jak przed każdym zabiegiem, należy wykluczyć obecność potencjalnych przeciwwskazań. Na konsultacji z lekarzem medycyny diagnozuje się:

 • Obecność opryszczki czynnej. W momencie cierpienia na stale pojawiające się nawroty opryszczki, zaleca się jej profilaktyczne leczenie z użyciem leków przeciwwirusowych,
 • Obecność próchnicy zębów, która wiąże się z obecnością licznych bakterii w jamie ustnej,
 • Noszenie stałych aparatów ortodontycznych,
 • Ciążę lub karmienie piersią,
 • Zażywanie leków przeciwzakrzepowych w dużych dawkach.

Jakie są efekty uboczne zabiegu?

Mniej więcej siedemdziesiąt procent kobiet dzień po zabiegu obserwuje u siebie obrzęk ust, niezależnie od tego czy wykonywały zabieg powiększanie ust Łódź, czy też jedynie próbowały je nawilżyć stosunkowo małą ilością kwasu hialuronowego. Obrzęk powstaje w wyniku mechanicznego działania igły. Zazwyczaj całkowicie zanika do trzech dób po zabiegu. Dodatkowo ze względu na znaczny stopień ukrwienia czerwieni wargowej, w wyniku działań estetycznych wokół ust mogą pojawić się siniaki. Zazwyczaj samoistnie wchłaniają się w przeciągu kilku dni.

Wskazówki postępowania po zabiegu

Przede wszystkim obrzęki ust i siniaki są normalne i nie należy panikować w momencie ich zaobserwowania. Zarówno obrzęk jak i tkliwość podrażnionych miejsc ustępują maksymalnie do 72 godzin. Dodatkowo przez kolejne dwa tygodnie należy zrezygnować z picia gorących napojów, korzystania z sauny, solarium, a także zrezygnować z opalania.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Wszechobecne w mediach zdjęcia oszpeconych kobiet przez nadmierne powiększenie ust skutecznie odstraszają kobiety przed usługami z zakresu medycyny estetycznej. Jak we wszystkim, należy zachować zdrowy rozsądek i umiar, a także warto poszukać profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej, aby zwiększyć bezpieczeństwo zabiegu poprzez zagwarantowanie sobie profesjonalnej opieki. W ten sposób realne efekty korekty są znacznie bardziej naturalne i lepsze. Często zdarza się tak, że kobiety niezadowolone ze swojego wyglądu próbują wymusić na lekarzu zastosowanie większej dawki kwasu hialuronowego, jednak profesjonalista w swoim fachu będzie potrafić przekonać pacjentkę do właściwej dawki. Warto zaznaczyć, ze kwas hialuronowy jest najbezpieczniejszym wypełniaczem, ponieważ występuje naturalnie w ludzkim ciele.

Czy zabieg jest bolesny?

Sam zabieg nie jest bolesny, w celu zwiększenia komfortu pacjentów stosuje się znieczulenie miejscowe. Część z nich jednak ocenia zabieg jako umiarkowanie bolesny lub sprawiający dyskomfort. W celu zniwelowania nieprzyjemnych odczuć podczas iniekcji:

 • Przed rozpoczęciem procedury w okolicach ust stosuje się kremy znieczulające na około 40 minut, np. Emla,
 • Stosuje się ampułki HA zawierające dodatek lidokainy, która jest substancją znieczulającą,
 • Iniekcje HA wykorzystuje się przy użyciu ultra-cienkich igieł.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

W zależności od indywidualnych uwarunkowań, zadowalający efekt utrzymuje się na ustach od sześciu do dwunastu miesięcy.

Preparaty stosowane najczęściej podczas zabiegu:

Najczęściej stosowanymi preparatami podczas zabiegu są:

 • Juvederm Volbella – jest to kwas hialuronowy, który uzyskuje się przy pomocy technologii Vycross. Gładka konsystencja zapewnia uzyskiwanie bardzo naturalnego efektu. Jest on produkowany przez firmę Allergan. Został przebadany klinicznie, a wyniki badań potwierdzają utrzymywanie się efektu do 12 miesięcy. Ampułka zawiera jeden mililitr.
 • Juvederm ultra smile – Jest to preparat kwasu hialuronowego produkowany przez firmę Allergan. Wykorzystywany jest on w zabiegach przeprowadzanych w celu nawilżenia i odświeżenia ust. Jest on polecany w momencie dążenia do podkreślenia zarysu ust, wykonania zabiegu rewitalizacji, a także w przypadku wykonywania pierwszego zabiegu, gdzie dużo osób obawia się nadmiernie powiększonych ust. Jedna ampułka zawiera 0,55 ml.
 • Emervell lips – preparat kwasu hialuronowego, produkowany przez firmę Galderna. Ampułka zawiera 1 ml.
 • Stylage special lips- preparat kwasu hialuronowego wzbogacony mannitolem, naturalnym antyoksydantem. Zapewnia on naturalne efekty, które widoczne są od dziewięciu do dwunastu miesięcy. Ampułka zawiera jeden mililitr.

Powyższe preparaty zawierają w składzie znieczulającą lidokainę, a także posiadają ultra-cienkie igły.

Jak pielęgnować usta bezpośrednio po zabiegu kwasem hialuronowym?

Należy unikać dotykania obrzękniętych miejsc, szczególnie tych, gdzie była wbijana igła. Miejsca dobrze goją się w momencie zachowania zasad czystości oraz higieny. Warto zrezygnować z przebywania w miejscach nasłonecznionych, np. solarium, a także takich, gdzie odczuwane są skoki temperatury, np. basen, sauna. Należy również ograniczyć mimikę twarzy, ponieważ jej bierność sprzyja zadowalającym efektom procedur medycznych.

Praktyczne rady, jak pielęgnować usta po kwasie hialuronowym

Aby zadbać o swoje usta po zabiegu:

 1. Masuj je samodzielnie w domu, w ten sposób poprawiasz ukrwienie. Możesz również przykładać kostki lodu, które zmniejszą dyskomfort.
 2. Stosuj pomadki ochronne nawilżające usta i chroniące je przed promieniowaniem UV. Warto aby były wzbogacone o witaminę A.
 3. Stosuj domowe maseczki, np. na bazie miodu.
 4. Nie zapominaj o rekonwalescencji i odpoczynku – zrezygnuj z makijażu ust, ponieważ wiele kosmetyków wysusza wargi.
 5. Stosuj peeling ust, po to, aby usunąć martwy naskórek. Jeśli nie masz gotowych produktów kosmetycznych, możesz wykorzystać np. cukier z oliwą.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk