przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Wybielanie zębów lampą Zoom

Wybielanie zębów lampą Zoom

Zdrowy i piękny uśmiech to marzenie wielu z nas. Do niedawna jeszcze, krystalicznie białe zęby były dla większości nieosiągalne. Obecnie, dzięki postępującemu rozwojowi technologii, wybielanie zębów staje się coraz łatwiejsze oraz szerzej dostępne. W rezultacie coraz więcej osób w naszym kraju może poszczycić się estetycznym i higienicznym uśmiechem, bez względu na to jaki był wyjściowy kolor ich szkliwa zębnego.

Zęby śnieżnobiałe i nie tylko

Nie wszystkie osoby rodzą się z białymi zębami. Ta oczywista prawda może stanowić dla niektórych z nas duże odkrycie. Niemniej, warto podkreślić, że – zęby żółte, beżowe, a nawet brązowe – są w takim samym stopniu naturalne co zęby białe. Po prostu – niektórzy z nas mają swój własny odcień szkliwa, odmienny od śnieżnobiałego.

Z drugiej jednak strony, nie można ignorować faktu, że białe szkliwo zębów zdecydowanie lepiej wpływa na nasz wygląd. Osoby ze zdrowym uśmiechem są bardziej pewne siebie, lepiej radzą sobie w sytuacjach towarzyskich oraz podczas spotkań biznesowych.

W rezultacie – od kilku lat nieustająco rośnie popularność różnego rodzaju zabiegów mających na celu wybielenie koloru szkliwa. Korzystają z nich osoby w różnym wieku, statusie zawodowym, płci oraz stanie zdrowia.

Wybielanie zębów lampą zoom – warto czy nie?

Wśród dostępnych form zabiegów, szczególnie chętnie wybierane jest wybielanie zębów za pomocą lamp Zoom. Zabieg ten jest nieskomplikowany i wyjątkowo bezpieczny z perspektywy pacjenta.

W jego trakcie stomatolog używa specjalnych preparatów wybielających, o wysokim poziomie stężenia nadtlenku wodoru. Preparaty te nakładane są na szkliwo pacjenta, a następnie poddaje się je kilku sesjom naświetlania, trwającym zazwyczaj kilkanaście minut. W ich trakcie preparat utlenia się, w rezultacie czego kolor naszego szkliwa ulega zdecydowanemu rozjaśnieniu.

Zabieg wybielania za pomocą lampy Zoom trwa zazwyczaj od 60 do 120 minut i przynosi szybko zauważalne efekty. Zgodnie z opinią stomatologów, lampy Zoom pozwalają wybielić zęby nawet o kilkanaście tonów (zgodnie ze skalą Vita).

Przed i po zabiegu

Przed przystąpieniem do zabiegu, zaleca się dokończenie leczenia wszystkich zębów – zwłaszcza uzupełnienie ubytków. Przed wykonaniem zabiegu można poprosić stomatologa, aby sprawdził stan naszych plomb.

Ponadto, należy wstrzymać się z wykonaniem zabiegu, jeśli na naszych zębach jest wyraźny osad kamienny. W przypadku jego wystąpienia – należy najpierw poddać się zabiegowi usunięcia kamienia.

Efekty uzyskane za pomocą lampy Zoom mogą być widoczne przez okres dłuższy niż 2 lata. Oczywiście, czas ten zależy od naszej profilaktyki oraz codziennych przyzwyczajeń – takich jak ilość i rodzaj spożywanych płynów, stosowanie używek, stan zdrowia i innych.

Dentysta, stomatolog w Świnoujściu

Osobom zamieszkałym w Świnoujściu polecamy zapoznać się z ofertą Centrum Stomatologicznego Morze Uśmiechu – w którego ofercie znajdują się także zabiegi wybielające. Oferowany zabieg z użyciem lampy Zoom wykorzystuje opisaną wyżej technologię oraz przynosi trwałe rezultaty.

Z usług Morza Uśmiechu korzystają szczególnie chętnie osoby odczuwające dyskomfort lub nawet lęk przed wizytami u dentysty – na przykład pacjenci w najmłodszym wieku. Wynika to z faktu, że Morze Uśmiechu jest jedynym w Świnoujściu gabinetem stosującym urządzenia przeznaczone do sedacji wziewnej, za pomocą których podaje się rozweselający podtlenek azotu.

Sprawdź także artykuł Szczoteczka soniczna – 2 powody, dla których warto jej używać

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk