Dobry sen to podstawa efektywnego i wydajnego funkcjonowania w pracy, jak też po prostu udanego dnia. Jakościowy nocny wypoczynek nie uda się bez odpowiedniego materaca i dobranego do niego łóżka. Jeśli w najbliższym czasie czeka Cię remont sypialni sprawdź, jaki model materaca najlepiej spełni Twoje codzienne oczekiwania co do odpoczynku.

Po pierwsze: materac to podstawa

Powiedzmy to sobie wprost: dobre łóżko do sypialni to przede wszystkim takie, które jest wyposażone w odpowiedni materac. Odpowiedni, czyli jaki? Przede wszystkim dopasowany do masy ciała, wzrostu i indywidualnych potrzeb. Możesz wybierać spośród szerokiej gamy dostępnych na rynku materaców, w tym:

  • materaców piankowych – wykonanych z pianki poliuretanowej; ich zaletą jest lekkość i korzystna cena; górna warstwa materaca jest zbudowana z pianki termoelastycznej; pod wpływem temperatury ciała pianka dostosowuje się do jego kształtu;
  • materaców kieszeniowych – jego konstrukcja polega na umieszczeniu w osobnej kieszeni po jednej sprężynie, dzięki czemu działa ona niezależnie od pozostałych; owocem tego rozwiązania jest wyłącznie punktowy nacisk na materac oraz jego stabilność w sytuacji np. odwracania się na drugi bok;
  • materaców bonnelowych – sprężyny mają kształt klepsydry i są od siebie współuzależnione podczas pracy (inaczej niż ma to miejsce w opisywanych już materacach kieszeniowych).

Oprócz wyżej wymienionych rodzajów, w sklepach można spotkać się także z hybrydami powyższych typów. Warto również zwrócić uwagę na zewnętrzne poszycie danego materaca. Może być ono wykonane na przykład z kokosa. Wiele osób ceni sobie naturalne włókna, inni z kolei wolą postawić na produkty syntetyczne.

Po drugie: odpowiedni stelaż

Aby utrzymać ciężar materaca i osoby (lub osób) na nim leżącej, niezbędne jest zaopatrzenie się w wytrzymały stelaż. Na rynku można dostać stelaże umożliwiające regulację wysokości, a także klasyczne, nieregulowane modele.

Po trzecie: łóżko z zagłówkiem

Łóżko z zagłówkiem ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala wygodnie się oprzeć podczas czytania książki czy wieczornego oglądania telewizji. Umożliwia też zjedzenie po królewsku, a jakże, śniadania podanego wprost do łóżka. Pełni też funkcję czysto dekoracyjną, dopełniając wystroju wnętrza i urozmaicając ścianę, przy którym stoi łóżko. Nic więc dziwnego, że coraz więcej klientów pyta o modele właśnie z zagłówkiem. Dużym powodzeniem cieszą się zarówno egzemplarze wyposażone w zagłówek wykończony tkaniną, jak też ekoskórą. Każda z nich ma swoje atuty i podkreśla wystrój wnętrza. Wybierając łóżko z zagłówkiem, warto wybierać klasyczne kolory, które będą pasować niemal do każdego pomieszczenia. Wówczas przemalowanie ścian na inny kolor czy zmiana aranżacji po kilku sezonach sprawi, że łóżko wciąż będzie się świetnie prezentować.

W trakcie poszukiwania materaca idealnego, nie warto rezygnować z samodzielnych prób dopasowania go pod własne oczekiwania. W tym celu należy się po prostu położyć i sprawdzić, jak dany materac sprawdza się w praktyce. Jeśli ten krótki wypoczynek okaże się komfortowy, z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że również noc przespaną na danym materacu będzie można zaliczyć do udanych.

 

Zadzwoń Teraz
Twój Koszyk