przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Zadbaj o właściwe funkcjonowanie placówki medycznej

Zadbaj o właściwe funkcjonowanie placówki medycznej

Zadbaj o właściwe funkcjonowanie placówki medycznej

Prowadzenie placówki medycznej to ogromne wyzwanie, które wymaga nie tylko fachowej wiedzy medycznej, ale także znajomości zasad właściwej opieki zdrowotnej i prowadzenia dokumentacji, jak rejestry medyczne. Jeśli chcesz prawidłowo prowadzić swój punkt medyczny, musisz zadbać o jego właściwe funkcjonowanie i dostosowanie do obowiązujących przepisów. Sprawdź, co musisz wiedzieć na ten temat.

  • Gwarancja jakości w opiece zdrowotnej — udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej  
  • Ustawa o jakości w ochronie zdrowia — system poprawy jakości w placówkach medycznych
  • Wewnętrzny system zarządzania jakością — zadbaj o poziom bezpieczeństwa udzielanych świadczeń 

Gwarancja jakości w opiece zdrowotnej — udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej  

Najważniejszym obowiązkiem każdej placówki medycznej jest zapewnienie bezpieczeństwa pacjentom. Właściwe procedury higieny, dezynfekcji i sterylizacji sprzętu medycznego są kluczowe dla zapobiegania zakażeniom i minimalizowania ryzyka wystąpienia powikłań. Co więcej, prowadzenie placówki medycznej wiąże się z koniecznością przestrzegania wielu przepisów prawnych, zarówno krajowych, jak i lokalnych. Jako właściciel placówki medycznej musisz mieć świadomość obowiązujących przepisów dotyczących rejestracji, licencjonowania, prowadzenia dokumentacji medycznej i ochrony danych pacjentów.

Bez wątpienia istotnym elementem prowadzenia placówki medycznej jest zapewnienie wysokich standardów opieki medycznej. Twój personel medyczny powinien być dobrze wykwalifikowany i regularnie szkolony, aby móc zapewnić pacjentom kompleksową i skuteczną opiekę.

Ustawa o jakości w ochronie zdrowia — system poprawy jakości w placówkach medycznych

Ustawa o jakości w ochronie zdrowia obejmuje szereg regulacji dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów oraz jakości świadczonych usług medycznych. Wśród najważniejszych zagadnień poruszanych przez tę ustawę znajdują się procedury higieny, dezynfekcji i sterylizacji, zasady prowadzenia dokumentacji medycznej, kwalifikacje personelu medycznego oraz ocena skuteczności terapii. Co więcej, ustawa o jakości w ochronie zdrowia określa również standardy jakościowe, których placówki zdrowotne muszą przestrzegać w celu zapewnienia wysokiej jakości opieki medycznej. Obejmuje to m.in. wymagania dotyczące wyposażenia placówek, warunków sanitarnych, procesów leczenia oraz zatrudniania i szkolenia personelu medycznego.

Przede wszystkim jest to ochrona bezpieczeństwa pacjenta i system zapewnienia skutecznego nadzoru nad placówkami zdrowotnymi, które mają na celu zapewnienie zgodności z obowiązującymi przepisami oraz standardami jakościowymi.

Wewnętrzny system zarządzania jakością — zadbaj o poziom bezpieczeństwa udzielanych świadczeń 

Jeśli zależy ci na bezpieczeństwie pacjenta i właściwej jakości świadczonych usług, zadbaj o odpowiednie przeszkolenie personalu. Jednym z kursów, który z pewnością pomoże w dostosowaniu placówki do obowiązujących przepisów i zwiększeniu satysfakcji doświadczeń pacjentów jest kurs bazujący na jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie. 

Głównym celem szkolenia dla placówek medycznych z zakresu ustawy o jakości w ochronie zdrowia jest zapoznanie uczestników z kluczowymi zagadnieniami związanymi z przepisami tej ustawy oraz wyposażenie ich w niezbędną wiedzę i umiejętności do właściwego stosowania tych przepisów w praktyce. Dzięki temu pracownicy placówek medycznych będą mogli skutecznie wdrażać procedury higieny, dbać o odpowiednie warunki sanitarno-epidemiologiczne oraz zapewniać pacjentom wysoką jakość świadczonych usług medycznych. Wykorzystaj naszą propozycję, aby zadbać o właściwy poziom jakości w opiece zdrowotnej.  

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk