przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zainwestuj w zdrowy wzrok. Laserowa operacja oczu

Zainwestuj w zdrowy wzrok. Laserowa operacja oczu

Zabieg laserowej korekcji wzroku może pomóc w znaczącej poprawie komfortu życia, choć wiele osób – z różnych względów – wciąż się go obawia. Dziś opowiemy Ci, czym dokładnie jest laserowa korekcja wzroku, kto może przeprowadzić u siebie taki zabieg, a kto powinien z niego zrezygnować.

Na czym polega laserowa korekcja wzroku?

Laserowa korekcja wzroku, zwana również laserową chirurgią refrakcyjną, polega na modelowaniu za pomocą lasera powierzchni rogówki. Celem tego zabiegu jest zmniejszenie istniejącej wady i poprawa wzroku pacjenta. Dzięki laserowej korekcji wzroku istnieje szansa że uda Ci się zrezygnować z okularów całkowicie, a jeśli nie będzie to możliwe – z pewnością zaczniesz korzystać z modelu o zdecydowanie mniejszej ilości dioptrii. Ryzyko wystąpienia powikłań po zabiegu laserowej korekcji wzroku jest – wbrew obawom wielu osób – niewielkie i wynosi maksymalnie kilka procent.

Jedną z największych wad tego zabiegu jest jego cena. Trzeba bowiem przyznać, że koszt zabiegu jest dla większości osób i domowych budżetów dużym obciążeniem. Jeśli jednak należysz do osób, które nie lubią czekać i chcesz jak najszybciej cieszyć się lepszym wzrokiem – doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie mogą okazać się pożyczki gotówkowe online. Dzięki temu rozwiązaniu zdecydowanie szybciej podejdziesz do zabiegu i zyskasz większy komfort życia, a kwotę przeznaczoną na zabieg spłacisz w wygodnych ratach.

Kto może poddać się zabiegowi?

Laserową korekcję wzroku można przeprowadzić u pacjentów pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, jeśli w trakcie szczegółowych badań okulistycznych przed korekcją nie wykryto żadnych przeciwwskazań zdrowotnych. Dodatkowo, musisz pamiętać, że aby przeprowadzenie laserowej operacji oczu było możliwe, Twoja wada musi być ustabilizowana, czyli podczas kilku kolejnych badań profilaktycznych nie może dojść do jej pogłębienia. Jest to jeden z powodów, dla których – obok rozwoju oka – określa się minimalny wiek na przeprowadzenie takiego zabiegu jako 18 lat. Uważa się bowiem, że to w okolicach momentu uzyskania pełnoletniości dochodzi do zatrzymania pogłębiania się wady związanej z okresem dojrzewania, a co za tym idzie – pojawia się możliwość przeprowadzenia zabiegu.

Przeciwwskazania do laserowej operacji oczu

Oczywistym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia takiego zabiegu jest wykrycie wad w trakcie badań. Dodatkowo, czynnikami wykluczającymi przeprowadzenie laserowej operacji wzroku, o których możesz wiedzieć wcześniej, są: jaskra, zespół suchego oka, stożek rogówki, bardzo duża wada wzroku (niedowidzenie), jednooczność, a także nieustabilizowana wada wzroku. Co oczywiste, zabiegu nie można przeprowadzić również u osób poniżej 18 roku życia i powyżej 55 roku życia.

Jak widzisz, laserowa operacja oczu może wpłynąć na znaczącą poprawę komfortu. Dzięki temu zabiegowi być może uda Ci się zrezygnować z okularów w ogóle lub, jeśli z uwagi na rodzaj wady, nie będzie to możliwe – z pewnością zaoszczędzisz na nich nieco, kupując okulary o mniejszej ilości dioptrii.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk