przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Zakładanie aparatu ortodontycznego
Dla wielu osób założenie aparatu ortodontycznego to duży problem – uważają one, że od razu zaczynają seplenić i wyglądają nieatrakcyjnie. Takie podejście można zauważyć w szczególności u młodych kobiet, które nie do końca jeszcze mają świadomość tego, jak istotny jest on dla zdrowia ich zębów. Zdarza się jednak, że niektórzy chcą wręcz założyć aparat nawet w sytuacji, gdy nie jest on im wcale aż tak bardzo potrzebny – nawet w starszym wieku. O konieczności jego noszenia przede wszystkim decyduje jednak ortodonta.

Zanim w ogóle zostanie postawiona diagnoza konieczne jest wykonanie badania pantomogramem – jest to bardzo szczegółowe zdjęcie naszych zębów, na podstawie którego lekarz jest w stanie ocenić stan uzębienia i zaplanować indywidualne leczenie. Nie da się pominąć tego etapu – obecnie żaden ortodonta nie zgodzi się na założenie aparatu bez uprzedniego wykonania zdjęcia. Jeżeli więc mamy jakiekolwiek obawy – warto zawczasu zadać lekarzowi nurtujące nas pytania i jak najszybciej wykonać badanie.

Korzyści skorzystania z pantomogramu

Choć w tym przypadku badanie ma posłużyć do dobrego dobrania aparatu ortodontycznego – nie jest to jedyny powód, dla którego warto je wykonywać. Jest ono bardzo często zalecane osobom u których występują podejrzenie zatrzymania się zęba – głównie chodzi o tzw. ósemki, czyli zęby mądrości. Specjalista nie ma możliwości ocenienia czy ten problem już nas dotyczy, jeżeli nie otrzyma jasnego obrazu i podstaw do wystawienia diagnozy – a ból towarzyszący wyrzynaniu się tych zębów potrafi bardzo utrudnić życie.

Osoba, które regularnie pojawia się w gabinecie dentysty lub stomatologa dobrze wie, że zdjęcie to warto robić również dla własnego spokoju. Po jego wykonaniu mamy pewność, że z naszymi zębami wszystko jest w porządku i nie zostaniemy nagle zaskoczeni przez silny ból. Dolegliwości związane z uzębieniem często zupełnie wyłączają nas z codziennego życia, więc profilaktyka jest tutaj szczególnie zalecana.

Czy samo badanie boli?

Badanie pantomogramem nie jest bolesne i nie trwa długo. Przed jego rozpoczęciem zostaniemy poproszeni o zdjęcie wszelkich metalowych elementów – mogą to być np. kolczyki lub naszyjniki. Następnie otrzymamy specjalną kamizelkę, która zapewni nam ochronę przed promieniowaniem – a potem pozostanie nam już tylko odpowiednio się ustawić i przed kilkanaście sekund ograniczyć poruszanie się. Najmniej komfortowym momentem badania jest konieczność zaciśnięcia zębów na specjalnym uchwycie – jest to jednak niezbędne do wykonania wyraźnego zdjęcia.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk