przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Zakup soczewek przez internet – co musisz wiedzieć?

Zakup soczewek przez internet – co musisz wiedzieć?

Zakupy online od wielu lat cieszą się dużą popularnością. Niższe ceny, atrakcyjna, szeroka oferta oraz możliwość błyskawicznego dokonania zamówienia sprawiają, że z roku na rok coraz więcej decyzji zakupowych podejmujemy za pośrednictwem internetu. Zakup soczewek kontaktowych nie jest tutaj wyjątkiem. Co warto wiedzieć, zanim skorzystasz z oferty internetowego sklepu z soczewkami?

Dobór soczewek w sklepie internetowym

Zanim w ogóle przystąpisz do zakupów, powinieneś znać wszystkie parametry soczewek, które masz zakupić. Jeśli na co dzień nosisz okulary korekcyjne i chcesz przerzucić się na soczewki, konieczna będzie wizyta u optometrysty bądź okulisty. Dobieranie soczewek kontaktowych na podstawie recepty wystawionej na okulary może skończyć się wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Dlaczego?

Soczewki kontaktowe korygują wzrok zupełnie inaczej niż szkła okularowe. W przypadku okularów szkło znajduje się w pewnym oddaleniu od oka, podczas gdy soczewki bezpośrednio stykają się z jego powierzchnią. Oznacza to, że często u osób z krótkowzrocznością moc soczewki kontaktowej powinna być mniejsza niż w przypadku szkła okularowego, a u osób z nadwzrocznością – większa. Aby poznać dokładną moc soczewek konieczna jest specjalistyczna konsultacja.

Rodzaj wady to jednak nie jedyna rzecz, której dowiesz się od dobrego optometrysty. Specjalista zbada również budowę oka oraz film łzowy i ilość wydzielanych łez. Dzięki temu dostaniesz zalecenia co do rodzaju soczewek, który najlepiej sprawdzi się w twoim indywidualnym przypadku. Mając tę wiedzę możesz śmiało przystąpić do zakupów w internecie.

Dlaczego warto wybrać internetowy sklep z soczewkami?

Oprócz ogromnej wygody, z jaką wiążą się zakupy online i możliwości spokojnego podjęcia decyzji, sklep internetowy z soczewkami ma również inne zalety. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na szerokość oferty oraz różnicę cen. Często nawet jeśli będziesz musiał dopłacić za wysyłkę, zakupy w sieci wyjdą cię taniej niż wizyta w sklepie stacjonarnym. Dodatkowo, możesz w jednym miejscu kupić wszystkie niezbędne akcesoria, w tym środki pielęgnacyjne i krople do oczu, co pozwala zredukować konieczność odwiedzania kilku sklepów z rzędu, a jednocześnie pozwala oszczędzić czas.

Producenci soczewek – wybór odpowiedniej marki

W sklepie internetowym masz do wyboru znacznie więcej możliwości niż w przeciętnym stacjonarnym salonie optycznym. Masz również znacznie więcej czasu i możliwości, by zapoznać się z ofertą poszczególnych producentów soczewek i opiniami na temat konkretnych marek dostępnych w ofercie sklepu.

Dzięki temu możesz mieć pewność, że sięgniesz po sprawdzony produkt, zaufanego producenta. Podjęta przez ciebie decyzja nie będzie spontaniczna i poprzedzona presją ze strony pracowników salonu, jak w przypadku zakupów stacjonarnych, a zostanie poprzedzona odpowiednim researchem.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk