przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Zakup sprzętu dla seniora z ograniczoną mobilnością

Zakup sprzętu dla seniora z ograniczoną mobilnością

Każdy, kto kiedykolwiek opiekował się osobą starszą z pewnością zdaje sobie sprawę, iż nie jest do łatwe zadanie. Tym bardziej, że najczęściej seniorzy mają mniejszy poziom mobilności, czyli trudności w swobodnym poruszaniu się. Wówczas z pomocą przychodzą odpowiednie akcesoria ułatwiające codzienne funkcjonowanie.

Jakie produkty wspomagają mobilność seniorów?

Bardzo dobre wyposażenie ma na przykład Sklep Medicus, w którym znajdują się produkty rekomendowane przez środowiska medyczne. Mają one odpowiednie atesty i są dedykowane osobom o ograniczonych możliwości poruszania się. Opiekunowie najczęściej stawiają na balkoniki, inaczej zwane chodzikami rehabilitacyjnymi. To nic innego jak konstrukcje wykonane z aluminium, są lekkie i stanowią nieocenioną pomoc podczas chęci wstawania i przebiegu rehabilitacji. Najważniejsze jest to, że każdy balkonik, który ma w swojej ofercie sklep Medicus można dopasować do oczekiwań i potrzeb seniora. Wśród tych ostatnich znajduje się na przykład wzmocnienie osłabionych chorobą mięśni kończyn górnych i dolnych. Zwiększenie mobilności seniorów wpływa na ich samopoczucie psychiczne, cieszą się oni, że nie muszą już być zdani na pomoc osób trzecich. Chodzik rehabilitacyjny jest znacznie lepszym rozwiązaniem od klasycznych kul ortopedycznych. Zachowuje się dzięki niemu lepszą stabilność oraz pewność swoich ruchów. Poruszając się z balkonikiem o wiele łatwiej przemieszczać się z jednego miejsca w drugie. Dzięki balkonikom można pokonywać dłuższe dystanse i zapobiegać zwiotczeniom mięśni i całego układu ruchowego. Seniorzy zazwyczaj doceniają zalety balkoników, wolą korzystać z nich niż z wózków inwalidzkich.

Rodzaje balkoników

Istnieje kilka rodzajów balkoników, w które zaopatrzony jest między innymi sklep Medicus. Wyróżnia się na przykład balkonik sztywny, czasami nazywany statycznym. Dzięki przemyślanej konstrukcji zapewnia osobie z ograniczoną sprawnością odpowiednią stabilność. Na końcach nóg znajdują się antypoślizgowe nakładki, zapewniają one pełne bezpieczeństwo podczas chodzenia po śliskich powierzchniach. Dzięki takiemu przedmiotowi senior wie, że musi włożyć trochę siły w poruszanie się i zadbać o zachowanie pełnej równowagi. Kolejnym rodzajem jest balkonik kroczący, który najlepiej dopasowuje się pod względem zakresu ruchu danej osoby. Dedykowany jest tym chorym, którzy nie mają na tyle siły, by przestawiać balkonik z każdym krokiem. Najbardziej uniwersalnym jest zdecydowanie balkonik na kółkach, co powoduje, że senior może się całkiem płynnie poruszać. Jednak z takiego rozwiązania nie może skorzystać osoba, która ma problemy z zachowaniem równowagi. Może się zachwiać i upaść, ewentualny kolejny uraz mógłby jeszcze bardziej ograniczyć mobilność starszej osoby. Poza balkonikami w opisanych wersjach czasami niezbędny jest zakup wózka. Dzieje się tak, gdy poziom mobilności jest niemal zerowy, wówczas nie ma po prostu innego wyjścia. Jeżeli rehabilitacja posuwa się do przodu, możliwe jest późniejsze zastąpienia wózka balkonikiem.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk