przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Zalecenia ekspertów przed i po przeszczepie włosów

Zalecenia ekspertów przed i po przeszczepie włosów

Przeszczep stanowi obecnie najskuteczniejszy sposób walki z nadmiernie wypadającymi włosami. Wykonany nowoczesnymi metodami pozwala na uzyskanie atrakcyjnego efektu nawet przy znacznym łysieniu. Aby cieszyć się z nowej, gęstej fryzury, trzeba jednak pamiętać o przestrzeganiu zaleceń ekspertów przed i po transplantacji.

Dzisiaj zabiegi jak przeszczep włosów, przeszczep brwi czy brody są dostępne w wielu klinikach w Polsce. Osobom zamierzającym wykonać przeszczep włosów Kraków także daje możliwość skorzystania z pomocy profesjonalistów w tej dziedzinie. Podczas wizyty otrzymuje się wtedy dokładne informacje o tym, jak przygotować się do procedury, a także jak należy po niej postępować. O czym trzeba pamiętać?

Przeszczep włosów – zalecania przed zabiegiem

Powodzenie zabiegu przeszczepu włosów zależy od właściwego przygotowania pacjenta. Warto zatem postępować według zaleceń, aby transplantacja mogła odbyć się zgodnie z planem i zakończyć sukcesem.

– Na miesiąc przed przeszczepem: wykonanie badań krwi, w tym oznaczenie HCV, HBS, HIV, ANA z mianem.

– Na 10 dni przed przeszczepem: rezygnacja z aspiryny i innych leków zawierających kwas acetylosalicylowy, alkoholu, ponieważ mogą być przyczyną zwiększonego krwawienia, odstawienie wcierek do skóry głowy, w tym preparatu Loxon i innych zawierających minoksydyl.

– Na 5 dni przed przeszczepem: wykonanie morfologii krwi, badania na krzepliwość krwi (układ krzepnięcia) oraz CRP.

– Na 1 dzień przed przeszczepem: odstawienie wybranych niesteroidowych leków przeciwzapalnych zawierających naproksen (Naproxen), ibuprofen (Ibuprom, Ibum, Ibupofen).

– W dniu przeszczepu: unikanie wysiłku fizycznego, rezygnacja z perfum, płynów po goleniu, zjedzenie obfitego śniadania, założenie wygodnych, najlepiej rozpinanych ubrań jak koszula.

Pacjentom z innych regionów chcącym wykonać przeszczep włosów w Krakowie czy innym większym mieście prezentuje też rozbudowaną bazę noclegową – warto zarezerwować nocleg z wyprzedzeniem.

Przeszczep włosów – zalecania po zabiegu

Właściwe postępowanie pozabiegowe odpowiada za najwyższą skuteczność zabiegu niezależnie od tego, czy jest to przeszczep włosów na zakolach, czubku głowy czy też przeszczep brwi. Warto pamiętać o tym, że zabieg nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji, ale na około 14 dni po jego wykonaniu na skórze głowy mogą być widoczne niewielkie strupki. Po zabiegu na miejsce dawcze zakładany jest bandaż, który należy nosić przez 2 dni.

– Od 1 do 8 dnia po przeszczepie – nie należy myć włosów po implantacji, zaleca się nakładać specjalny krem w okolicy dawczej.

– Od 3 dnia po przeszczepie – można zacząć oblewać głowę lekkim strumieniem wody – nie należy wycierać głowy ręcznikiem.

– Od 8 dnia po przeszczepie – można zacząć delikatnie myć głowę szamponem. Rozpoczyna się także stosowanie innych zaleconych środków, między innymi oliwek nawilżających i natłuszczających oraz preparatu Loxon redukującego wypadanie i wspomagającego wzrost włosów.

– Do 2 tygodni po przeszczepie – należy spać z uniesioną głową, unikać gwałtownego pochylania się, forsownych prac fizycznych, noszenia ciężarów, drapania głowy w miejscach przeszczepu.

– Od 3 tygodnia po przeszczepie – można zacząć korzystać ze szczotki i masażera do skóry głowy, udać się do fryzjera, rozpocząć ćwiczenia fizyczne.

– Do 6 tygodni po przeszczepie – należy unikać ekspozycji na słońce i solarium.

Klinika jest także do dyspozycji pacjenta w przypadku, gdyby miał on dodatkowe pytania, zauważył u siebie niepokojące symptomy. Skuteczny przeszczep włosów – Kraków z ofertą gabinetów wykonujących zabiegi transplantacji włosów zaprasza. Miejscem godnym zaufania z pewnością jest klinika MD Medmix, która ma na swoim koncie wiele udanych zabiegów transplantacji włosów, a także brwi i przeszczepu zarostu.

 

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk