przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Zalety aptek internetowych – czyli dlaczego chętnie zamawiamy leki i suplementy przez Internet?

Zalety aptek internetowych – czyli dlaczego chętnie zamawiamy leki i suplementy przez Internet?

Coraz więcej Polaków decyduje się robić swoje zakupy online. Trend ten obejmuje także apteki internetowe, które dają kupującym możliwość zamawiania niezbędnych im produktów medycznych bez wychodzenia z domu. W sieci kupić można nie tylko leki, ale także suplementy diety, sprzęt medyczny i dermokosmetyki. Co wpływa na popularność aptek internetowych? Jakie są korzyści z zakupów online i skąd wiedzieć, że wybrana apteka działa legalnie?

Zamawianie leków i suplementów online – zalety

Podstawową korzyścią, jaka wiąże się z zamawianiem leków, suplementów diety i sprzętu medycznego w aptekach internetowych, są niższe ceny. W odróżnieniu od aptek stacjonarnych w sieci łatwiej jest znaleźć produkt w cenie odpowiadającej możliwościom portfela. Kupujący mogą porównać oferty poszczególnych punktów sprzedaży za pomocą kilku kliknięć, a sam proces zakupu jest bardzo wygodny. Zakupy są także oszczędnością czasu, ponieważ kupujący nie musi chodzić do różnych aptek, aby zrealizować listę potrzebnych produktów. Punkty online dysponują zwykle szerszą ofertą asortymentu, a w przypadku niedostępności wybranego preparatu łatwo jest dobrać jego zamiennik. Jedna apteka internetowa wystarczy więc do wykupienia wszystkich leków i suplementów ze sporządzonej listy.

Zamawianie produktów medycznych w sieci nie wymaga wychodzenia z domu, a do dokonania transakcji wystarczy smartfon z dostępem do Internetu. Medykamenty dostarczane są bezpośrednio do domu kupującego, co jest szczególnie korzystne z perspektywy osób mieszkających z dala od aptek stacjonarnych. Zakupy w Internecie są bezpieczne i nie chodzi wyłącznie o ochronę danych osobowych. Pacjent szukający lekarstw nie musi stać w kolejce wśród osób chorych, dlatego nie naraża się na groźne infekcje. Wygodę korzystania z aptek internetowych zwiększa ich całodobowe otwarcie. Zamówienia składać można o dowolnej porze dnia, także w dni wolne od pracy. Dyspozycja zostanie zrealizowana niezwłocznie w kolejnych dniach roboczych, a kupujący nie będzie się musiał obawiać, że zapomniał zrealizować pełną listę produktów.

Zakupy wyłącznie w bezpiecznych miejscach

Dokonując zakupów w aptekach internetowych, należy zachować czujność. Nie każdy punkt działający w sieci funkcjonuje legalnie, dlatego warto zwrócić na to uwagę. Po czym rozpoznać, że apteka jest godna zaufania? Na jej stronie internetowej powinny być zawarte informacje wymagane przez przepisy prawa wydane w formie Prawa Farmaceutycznego oraz stosownego rozporządzenia Ministra Zdrowia. Zalicza się do nich między innymi:

  • adres apteki stacjonarnej, w oparciu o którą działa punkt internetowy,
  • nazwa i adres Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego,
  • zezwolenie na prowadzenie apteki,
  • logotyp UE,
  • odnośnik do BIP Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego,
  • telefon do farmaceuty pełniącego dyżur.

Pojawia się zatem pytanie, czy cena powinna być najważniejszym kryterium wyboru apteki internetowej? Odpowiedź brzmi: nie. Czujność kupujących powinny wzbudzić oferty wyjątkowo tanie, o cenie zdecydowanie niższej od produktów konkurencji. Może być to bowiem sygnał o nieuczciwych praktykach danego punktu sprzedaży, który czyha na pieniądze kupujących. Przed złożeniem zamówienia dobrze zweryfikować nie tylko legalność działania apteki internetowej, ale także opinie dotychczasowych klientów.

Zakupy przez Internet stają się coraz popularniejsze wśród Polaków. Obok odzieży, mebli czy akcesoriów sportowych decydują się oni na zamawianie produktów medycznych, takich jak leki, suplementy diety oraz sprzęt i urządzenia służące do ochrony zdrowia. Kupowanie w sieci ma wiele zalet, do których zalicza się wygodę składania zamówień, szeroki asortyment czy możliwość realizacji recepty w jednym miejscu. Warto jednak zachować czujność. Działalność aptek internetowych jest regulowana prawnie, dlatego swoje zamówienia składać należy wyłącznie w zweryfikowanych punktach sprzedaży. Można to zrobić przez odnalezienie na stronie zezwolenia na prowadzenie działalności apteki lub adresu do Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk