przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Zalety masażu klasycznego – dlaczego warto z niego korzystać?

Zalety masażu klasycznego – dlaczego warto z niego korzystać?

Masaż klasyczny to jeden tych z zabiegów, które potrafią przynieść wiele korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Stosuje się go na całe ciało lub wybrane jego części w ramach fizjoterapii, bądź kompleksowego rytuału regeneracyjnego. Powinien być jednak wykonany przez doświadczonego specjalistę, by przynosił optymalne rezultaty. Dlaczego warto wybrać się do masażysty? Jak przebiega masaż klasyczny i jakie daje rezultaty? O tym przeczytacie poniżej.

Masaż klasyczny – na czym polega zabieg?

Masaże stosuje się jako skuteczne wsparcie procesu naturalnej rehabilitacji, ułatwiając powrót do formy po urazach i zabiegach chirurgicznych lub po to, by po prostu poprawić ogólną kondycję. Od indywidualnych potrzeb masowanego zależy bowiem, czy zostanie on poddany zabiegowi na całe ciało, wybraną część, a także czy będzie to bardziej masaż leczniczy, sportowy czy relaksacyjny.

Podczas zabiegu terapeuta stosuje różne techniki manualne, wykorzystując najczęściej dłonie i przedramiona. Można wymienić osiem grup ruchów:

  • głaskanie,
  • wyciskanie,
  • rozcieranie,
  • ugniatanie,
  • wibracja,
  • wstrząsanie,
  • oklepywanie.

Ich intensywność dobiera się do konkretnej sytuacji, by masaż mógł przynieść jak najwięcej korzyści dla pacjenta.

Masaż klasyczny a masaż relaksacyjny – na czym polega różnica?

Choć zabiegi klasyczne, relaksacyjne i sportowe opierają się na tych samych technikach, masaże, na które można się zapisać choćby za pośrednictwem strony: GabinetyMasazu.pl, różnią się charakterem i intensywnością.

W przypadku masażu klasycznego wykorzystuje się wszystkie techniki wspomniane powyżej. Jego celem jest w głównej mierze przywrócenie pełnej sprawności i zakresu ruchów u pacjenta. Zabieg potrafi być zatem intensywny, nie zawsze skoncentrowany na przynoszeniu wyciszenia i przyjemności. Masaże relaksacyjne, jak sama nazwa wskazuje, bardziej skupiają się na odprężeniu i wyciszeniu osoby masowanej. Najczęściej stosuje się głaskanie, rozcieranie, ugniatanie i wyciskanie. Co więcej ruchy terapeuty są powolniejsze i spokojniejsze. Dodatkowo stosuje się też olejki eteryczne i świece zapachowe, by wprowadzić element aromaterapii.

Oddzielną kategorią masaży są zabiegi sportowe. Powinny się na niego zdecydować osoby aktywne, profesjonalnie lub amatorsko uprawiające sport. Terapia manualna pozwala im dojść do pełnej sprawności fizycznej, rozgrzać się przed wysiłkiem i zmniejszyć ryzyko kontuzji, a także szybciej zregenerować mięśnie po intensywnym wysiłku.

Dobrze dobrany masaż to zatem podstawa dla osiągnięcia idealnych rezultatów, zgodnych z konkretnymi potrzebami.

Zalety masażu klasycznego

Podstawową zaletą masażu jest możliwość zmniejszenia napięcia mięśniowego oraz zwiększenie elastyczności mięśni i stawów. Pozwala to odzyskać pierwotny zakres ruchów, usunąć dolegliwości bólowe, wspomóc proces powrotu do pełni sił po operacjach czy kontuzjach.

Równocześnie dobrze wykonany zabieg przynosi stan błogiego odprężenia i rozluźnienia, co przydaje się zwłaszcza osobom żyjącym w permanentnym stresie czy odczuwającym dolegliwości wynikające z charakteru realizowanej pracy (np. stojącej lub siedzącej).

Prawidłowy masaż klasyczny wspomaga również organizm od środka. Poprawia przepływ krwi i limfy, dotlenia tkanki oraz usuwa z nich zbędne produkty przemiany materii. Zabiegi wspierają pracę m.in. układu krążenia, oddechowego, pokarmowego i nerwowego.

Nie zapominajmy na koniec o właściwościach pielęgnacyjnych. Regularne korzystanie z masaży poprawia elastyczność skóry i jej odżywienie. Znikają zmarszczki i cellulit, poprawia się jędrność skóry, dzięki stymulacji produkcji kolagenu i elastyny. Masaże pomagają w modelowaniu sylwetki, zmniejszaniu obwodów ciała, stając się ważnym elementem kompleksowej terapii odchudzającej dla pacjentów pragnących zadbać o piękny wygląd i zdrowie.

Regenerujący i odprężający masaż klasyczny – podsumowanie

Masaże klasyczne przynoszą wiele korzyści dla ciała i ducha. Warto z nich korzystać regularnie jako z naturalnego wsparcia dla dobrej kondycji. To sposób na to, by zachować zdrowie, piękny wygląd i jak najlepsze ogólne samopoczucie. A duży zakres dostępnych zabiegów sprawia, że każdy może znaleźć idealną opcję dla siebie.

Artykuł Sponsorowany

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk