Biopsja tarczycy Szczecin

Umów Wizytę

Biopsja tarczycy Szczecin

Umów Wizytę

Biopsja Tarczycy, jest badaniem diagnostycznym polegającym na pobraniu tkanek z tarczycy oraz ich dokładnym zbadaniu, w celu stwierdzenia czy w gruczole zaszły zmiany nowotworowe. Badanie jest zazwyczaj niezbyt bolesne.

Biopsje tarczycy wykonuje się przy wykorzystaniu cienkiej igły wprowadzonej w guzek pod stałym monitorowaniem USG. Zdarza się, że pobrany materiał nie zawiera lub zawiera zbyt mało komórek, aby było możliwe stwierdzenie występowania nowotworu lub też czy dany nowotwór jest złośliwy.

Dzieje się tak, ponieważ guzki tarczycy bardzo często są niejednorodne i zawierają na przemian fragmenty tkanki z fragmentami płynowymi, a ponadto w całości poprzedzielane są naczyniami. Możliwe jest także pojawienie się w tarczycy guzków, które w ogóle nie zawierają komórek tarczycy, a są złożone z białka lub płynu.

Jeżeli pobrany przez lekarza materiał nie zawiera odpowiednich komórek konieczne jest powtórzenie biopsji lub też wykonanie zabiegu operacyjnego.

Biopsja tarczycy w szczecińskiej Przychodni Pramed wykonywana jest przez wykwalifikowaną kadrę lekarzy, co gwarantuje naszym pacjentom odpowiednią medyczną opiekę przed, w trakcie jak i po zabiegu.

Umów się na badanie - Biopsja tarczycy Szczecin

Znajdź nas

Przychodnia PRAMED Sp. z o.o.
aleja Wyzwolenia 7
70-552 Szczecin