Płatkowe testy alergiczne Szczecin

Umów Wizytę

Płatkowe testy alergiczne Szczecin

Umów Wizytę

Płatkowe testy alergiczne służą do wykrywania alergii kontaktowej na związki drobnocząsteczkowe (hapteny). Alergia kontaktowa może być przyczyną wielu problemów. Objawia się m.in. kontaktowymi zapaleniami skóry.

Aby tego uniknąć warto rozpoznać ją dostatecznie wcześnie, poddając się testom płatkowym w Przychodni Pramed.

Najpopularniejszymi związkami, które w organizmie ludzkim wywołują alergię kontaktową są metale, leki, kosmetyki, perfumy i inne substancje zapachowe, składniki gumy, kleje czy tworzywa sztuczne.

Wskazania do wykonania testów płatkowych

Testy alergiczne płatkowe może wykonać każdy, kto zauważył u siebie takie objawy jak przewlekłe, swędzące wypryski czy zapalne zgrubienie skóry. Testy wykonuje się najczęściej wtedy, jeżeli występuje podejrzenie, że przyczyną lub powikłaniem tej choroby może być alergia kontaktowa.

Przebieg badania

Badanie jest nieskomplikowane. Gotowe substancje do testów płatkowych są nanoszone w postaci maści lub roztworów w aplikatorach przypominających strzykawki lub zakraplacze. Testowane substancje nakłada się na skórę za pomocą specjalnych komór, które umocowane są na hipoalergicznym przylepcu. Komory wypełnia się testowanymi substancjami. Następnie nakleja się na skórę na grzbiecie.

Plastry z testowanymi substancjami pozostawia się na skórze badanego przez 48 godz.

W trakcie testów nie można moczyć pleców. Należy również unikać gwałtownych ruchów aby nie zerwać przylepca.  Po usunięciu przylepców z komorami, nadmiar testowanych substancji usuwa się przez dociśnięcie do skóry papierowego ręcznika. Oceny reakcji skórnej dokonuje się bezpośrednio po zdjęciu przylepców.

Umów się na badanie - Płatkowe testy alergiczne Szczecin

Znajdź nas

Przychodnia PRAMED Sp. z o.o.
aleja Wyzwolenia 7
70-552 Szczecin