Testy na Koronawirusa Szczecin

Umów Wizytę

Testy na Koronawirusa Szczecin

Umów Wizytę

Szanowni Państwo,

mamy już dostępne testy na koronawirusa SARS-CoV-2 – wykrywanie przeciwciał.

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-11:30, do badania nie trzeba być na czczo, nie wymagamy wcześniejszej rejestracji.

Test na Koronawirusa – rodzaje badań

Wykonujemy badania:

Koronawirus SARS-CoV-2, przeciwciała IgG, półilościowo (Vircell)
Koronawirus SARS-CoV-2, przeciwciała IgM/A, półilościowo (Vircell)
Koronawirus SARS-CoV-2, przeciwciała IgG i IgM/A, półilościowo (Vircell)

Badanie laboratoryjne na koronawirus SARS-CoV-2 wykonywane jest metodą Elisa zestawem firmy Vircell. Badania serologiczne, wykrywające przeciwciała przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2, nie zostały zwalidowane do rozpoznawania COVID-19. Ich wyniki nie powinny być wykorzystywane jako podstawa do diagnozowania lub wykluczania zakażenia SARS-CoV-2. Testowanie serologiczne na życzenie jest zasadne ze względów epidemiologicznych.

Test na Koronawirusa – zalecenia:

Zaleca się wykonywanie przeciwciał w obu klasach, do badania nie trzeba być na czczo.

Test na Covid-19 – rodzaje przeciwciał

Przeciwciała IgM/IgA są przeciwciałami „wczesnej fazy” infekcji. Oznaczenie przeciwciał w klasie IgM wykonuje się w celu określenia możliwego kontaktu z wirusem wywołującym COVID-19. Ich obecność może świadczyć o aktywnym zakażeniu. Przeciwciała IgM mogą zostać wykryte po upływie co najmniej 7-10 dni (średnio w 8 dniu) od wystąpienia objawów choroby. Ich poziom z czasem spada i z reguły po około miesiącu, przeciwciała przestają być wykrywane.

Przeciwciała IgG są przeciwciałami „późnej fazy” infekcji. Oznaczenie przeciwciał w klasie IgG wykonuje się w celu sprawdzenia występowania przeciwciał odpornościowych po zakażeniu wirusem wywołującym COVID-19. Ich obecność wskazuje na rozwinięcie humoralnej odpowiedzi immunologicznej i świadczy o przebytym kontakcie z wirusem SARS-CoV-2. Przeciwciała IgG mogą zostać wykryte po upływie co najmniej 11 – 14 dni od wystąpienia objawów choroby. Ich poziom z czasem rośnie.

Test na Koronawirusa – cena

Cena wykonania pełnego testu na Koronawirus (najbardziej miarodajny wynik) to 220zł. Wynik badania koronawirus dostępny będzie po 3 dniach.

 

 

Umów się na badanie - Testy na Koronawirusa Szczecin

Znajdź nas

Przychodnia PRAMED Sp. z o.o.
aleja Wyzwolenia 7
70-552 Szczecin