Zawód i możliwości fizjoterapeuty na przestrzeni ostatnich lat uległy dużej zmianie. W 2015 roku wprowadzona została ustawa o zawodzie fizjoterapeuty, czyniąc go tym samym zawodem medycznym. Ustawa ściśle określa prawa i obowiązki fizjoterapeuty. Dzięki temu fizjoterapeuta ma możliwość samodzielnego prowadzenia pacjenta od początku do końca terapii, która powinna odbyć się w określonej kolejności. Pierwszą z nich jest wywiad, badanie i postawienie diagnozy funkcjonalnej. Oznacza to, że terapeuta ma poznać przyczynę dolegliwości, a nie jedynie jej objawy.

W kolejnym etapie stawiane są cele długo i krótkoterminowe, ustalane metody terapeutyczne oraz cały plan terapii. Po wykonaniu tych etapów możemy przejść do sesji terapeutycznych i w trakcie ich trwania modyfikować cały plan terapii według potrzeb. Na podstawie tego można wywnioskować, że współczesny fizjoterapeuta nie jest już jedynie wykonawcą lekarskich zleceń, ale w pełni odrębnym i samodzielnym zawodem.  Ustawa nie tylko dała nam możliwości wyżej wymienione, ale również zmieniła całkowicie postrzeganie naszego zawodu i jednocześnie uczyniła go trzecim co do najliczniejszych zawodów medycznych. Każdy fizjoterapeuta posiada unikalny numer otrzymywany po ukończeniu studiów, który jest jego prawem wykonywania zawodu. Zwiększa to bezpieczeństwo i świadomość pacjentów, którzy mogą weryfikować kwalifikacje fizjoterapeutów, ponieważ bez nich nie mogą świadczyć usług fizjoterapeutycznych.

Zawód fizjoterapeuty wciąż ewoluuje i nabiera nowego, istotnego znaczenia. Wciąż powstają nowe ścieżki rozwoju, dzięki którym fizjoterapeuci mogą być bardziej wyspecjalizowani i skuteczniejsi w swojej pracy. Mowa tu o specjalnościach m.in. fizjoterapii dziecięcej, ortopedycznej, neurologicznej, kardiologicznej, uroginekologicznej, sportowej, geriatrycznej czy stomatologicznej. Dzięki licznym szkoleniom i holistycznemu podejściu możemy pomagać pacjentom na wielu płaszczyznach oraz być częścią interdyscyplinarnego zespołu.

Krioterapia miejscowa Game Ready

Krioterapia miejscowa z użyciem sprzętu Game Ready stosowana jest w leczeniu ostrych i przewlekłych urazów oraz w rehabilitacji po zabiegach ortopedycznych. Optymalny stopień chłodzenia z uciskiem łagodzi dolegliwości bólowe i ułatwia regenerację tkanek.

Dostępne Zabiegi

Terapie specjalistyczne

terapie specjalistyczne

Więcej

Ćwiczenia

Ćwiczenia

Więcej

Masaże

Masaże

Więcej

fizykoterapia

Fizykoterapia

Więcej

Zadaj Pytanie

Zapraszamy do rejestracji telefonicznej pod numerem telefonu 91 433 61 35 lub drogą elektroniczną rejestracja@pramed.pl


  Znajdź nas

  Dane Kontaktowe
  Przychodnia PRAMED Sp. z o. o.
  aleja Wyzwolenia 7
  70-552 Szczecin
  91 433 61 35
  rejestracja@pramed.pl

  Godziny Otwarcia
  pon-pt: 07:30 – 19:00

  Rejestracja Telefoniczna
  08:00 – 19:00