Rehabilitacja – terapie specjalistyczne w Szczecinie
O metodach stosowanych przez fizjoterapeutów można by mówić długo i szczegółowo. Stale powstają nowe idee i obalają te, które dotychczas były powszechnie stosowane. Dzieje się tak, dlatego że organizm ludzki wciąż nie jest do końca poznany i lubi zaskakiwać. Mimo stanu wiedzy, który aktualnie posiadamy i nowoczesność sprzętu zawsze pojawi się coś co będzie dla nas nowe i odkrywcze.
W zależności od wybranej specjalności fizjoterapeuci wybierają odpowiednie kursy. Szkolenia dają możliwości terapeutyczne, nowe narzędzia i techniki pracy, które możemy wykorzystać w gabinecie, aby pomóc naszym pacjentom w powrocie do zdrowia. Do metod specjalnych zaliczamy m.in., terapię metodą PNF (torowanie nerwowo-mięśniowe), Bobath, Vojta, pracę na tkankach miękkich, kinesiotaping, terapia manualna itd.
Szkoły terapii manualnej pozwalają nabyć umiejętności szczegółowej diagnostyki, co pozwala zlokalizować przyczynę problemu i wprowadzić odpowiednią terapię. Szczegółowy wywiad i badanie są kluczowymi elementami, aby podjąć pracę z pacjentem i rozwiązać problem z którym się do nas zgłasza. Ponadto fizjoterapeuci korzystają z różnych form pracy z ciałem, ponieważ nie tylko sam ruch i praca manualna biorą udział w procesie terapeutycznym, ale również sfera psychologiczna pacjenta. Wśród pacjentów często można zauważyć pozytywny wpływ pracy z ciałem na jego psychikę i odwrotnie.
W dużej mierze mam na myśli, że wiele sytuacji stresowych bądź nieprzepracowanych problemów będzie miało duży wpływ na stan fizyczny pacjenta. Należy pamiętać, że nasze ciało jest jednym, spójnym organizmem i każdy niekorzystny bodziec, będzie miał zły wpływ na całość.
Pierwsza wizyta fizjoterapeutyczna
Pierwsza wizyta fizjoterapeutyczna służy przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem, wykonaniu niezbędnych badań oraz ustalenie planu terapii, w taki sposób, aby był on optymalny do sytuacji zdrowotnej pacjenta.
Konsultacja fizjoterapeutyczna
Konsultacja fizjoterapeutyczna służy przede wszystkim sprawdzeniu, czy rehabilitacja jest w ogóle potrzebna. Odbywa się ona w oparciu o wywiad lekarski. Pomoc fizjoterapeuty jest także przydatna w okresie rekonwalescencji pacjenta.
Wizyta terapeutyczna z zabiegiem compex
Swoje zastosowanie znajduje w sytuacjach, gdy zachodzi konieczność naprawienia problemów z prawidłowym funkcjonowaniem mięśni i stawów. Mogą one wynikać np. z przeciążenia mięśni u sportowców oraz zmian zachodzących w ciele w efekcie procesu starzenia się organizmu. Compex jest więc użyteczny w walce z dolegliwościami bólowymi i ograniczeniami ruchowymi na wczesnym etapie, gdy interwencja lekarska nie jest jeszcze wymagana.
Wizyta terapeutyczna – kinesiotaping – plastrowanie
Kinesiotaping to tzw. technika plastrowania, w której to używa się specjalnej taśmy o właściwościach elastycznych do naklejenia na powierzchnię ciała. Plastrowanie jest popularne m.in. wśród sportowców. Metoda ta umożliwia osiągnięcie rewelacyjnych rezultatów terapeutycznych, polepszeniu ulega mikrokrążenie krwi i limfy oraz aktywuje się proces samoleczenia, co usprawnia wchłanianie krwiaków i obrzęków, a stany zapalne ulegają zmniejszeniu. Kinesiotaping wspomaga pracę mięśni, koryguje ustawienie i pracę stawów oraz zwiększa zakres ruchu mięśni i stawów.
Wizyta terapeutyczna z zabiegiem Game Ready
Zabieg z użyciem sprzętu Game Ready wskazany jest w niedalekim czasie po zabiegu operacyjnym oraz u sportowców po urazach. Urządzenie chłodzi wybrane miejsce, łagodzi ból i przyspiesza regenerację tkanek. Zabiegi z wykorzystaniem Game Ready dają znakomite rezultaty – przyspieszają możliwość pionizacji pacjenta, umożliwiają szybsze rozpoczęcie ćwiczeń i skracają czas rekonwalescencji.
Igłoterapia to metoda fizjoterapeutyczna, która zdobywa coraz większą popularność wśród zabiegów. Nakłuwanie igłami wybranych punktów na ciele jest właściwie niebolesne, dzięki temu, że igły stosowane w tej technice są zdecydowanie cieńsze, niż igły iniekcyjne. Niemożliwe jest uszkodzenie struktur układu krwionośnego czy nerwowego. Jest skuteczna m.in. przy wzmożonym napięciu mięśniowym, w przypadku naderwania mięśni lub ścięgien, przy urazach, takich jak skręcenia, zwichnięcia, stłuczenia.
Wizyta terapeutyczna z igłoterapią
Wizyta terapeutyczna z igłoterapią rozpoczyna się od konsultacji z terapeutą.
Wizyta terapeutyczna z falą uderzeniową
Leczenie falą uderzeniową to jedna z najbardziej efektywnych metod leczenia schorzeń narządu ruchu. Fala uderzeniowa działa przeciwbólowo, a także zwiększenie się ukrwienia w miejscu stosowania, regeneracja i gojenie tkanek. Bardzo ważnym jest fakt, że terapia falami uderzeniowymi nie może być wykorzystywana w ostrych stanach zapalnych i zaraz po wystąpieniu urazu.
Wizyta terapeutyczna – ćwiczenia
Ćwiczenia fizjoterapeutyczne mogą pomóc skorygować wady postawy oraz umożliwić powrót do sprawności fizycznej. Program ćwiczeń jest dostosowywany indywidualnie do sytuacji zdrowotnej pacjenta.
Zadaj Pytanie
Zapraszamy do rejestracji telefonicznej pod numerem telefonu 91 433 61 35 lub drogą elektroniczną rejestracja@pramed.pl
Znajdź nas
Dane Kontaktowe
Przychodnia PRAMED Sp. z o. o.
aleja Wyzwolenia 7
70-552 Szczecin
91 433 61 35
rejestracja@pramed.pl
Przychodnia Medyczna Pramed Filia
Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego 42 – Wejście od ul. Świętego Ducha
70-203 Szczecin
Godziny Otwarcia
pon-pt: 07:30 – 19:00
Rejestracja Telefoniczna
07:30 – 19:00