• Fizykoterapia
  • Rehabilitacja

konsultacja lekarza rehabilitanta

Cena: 170,00zł

Wyszyńskiego 42, Szczecin

Umów Wizytę

Prądy interferencyjne w Szczecinie

Wizyta terapeutyczna z falą uderzeniową

elektrostymulacja

drenaż limfatyczny

ultradźwięki

magnetoterapia

laseroterapia

krioterapia

elektroterapia

fala uderzeniowa

rehabilitacja sportowa

Cena: 130zł

Wyszyńskiego 42, Szczecin

Umów Wizytę

Fala uderzeniowa w Szczecinie

Fala uderzeniowa – zapraszamy do Przychodni Medycznej Pramed na prywatny zabieg z wizytą terapeutyczną w Szczecinie. Wizyta terapeutyczna rozpoczyna się od konsultacji ze specjalistą.

Fala uderzeniowa – co to za zabieg?

Fala uderzeniowa to jedna z najbardziej efektywnych metod leczenia schorzeń narządu ruchu. Jest bezbolesna, nieinwazyjna i przede wszystkim skuteczna. Fala uderzeniowa o niskiej częstotliwości wytwarzana jest pod ciśnieniem. Dzięki zastosowaniu głowicy, którą fizjoterapeuta przykłada do skóry, fala przenika w głąb ciała pacjenta. Fala uderzeniowa działa przeciwbólowo, a także zwiększa ukrwienie w miejscu stosowania, wpływa na proces regeneracji i gojenia tkanek. Aby osiągnąć korzyści z zabiegu, jakim jest fala uderzeniowa zalecane jest zastosowanie serii zabiegów. Ich ilość jest ściśle związana z rodzajem schorzenia i jego stopnia zaawansowania.

Fala uderzeniowa – wskazania do zabiegu

Fala uderzeniowa jest pomocna w sytuacji wystąpienia: 

  • zwapnienia w okolicach ścięgien,
  • ostrogi piętowej,
  • bólu pourazowego,
  • wzmożonego napięcia mięśniowego,
  • stanów zapalnych przyczepu mięśni oraz powięzi podeszwowej,
  • dolegliwości bólowych ze strony kręgosłupa szyjnego i stawu barkowego,
  • zmian zwyrodnieniowych w obrębie nadgarstka,
  • bólu ścięgien,
  • bólu stawów łokciowych.

Fala uderzeniowa – przebieg

Wizyta terapeutyczna z falą uderzeniową rozpoczyna się od badania palpacyjnego, w trakcie którego fizjoterapeuta lokalizuje miejsca zajęte jednostką chorobową. Następnie na obszar zajęty chorobą terapeuta aplikuje tzw. żel sprzęgający i przykłada aplikator do miejsca, które daje dolegliwości bólowe. Fizjoterapeuta dopasowuje siłę “uderzenia” do potrzeb i stanu zdrowotnego pacjenta. Czas trwania zabiegu także nie jest określony odgórnie – poszczególne schorzenia wymagają indywidualnego czasu. Zabieg nie powinien jednak jednorazowo trwać dłużej, niż kilkanaście minut.

Fala uderzeniowa – przeciwwskazania

Terapia falami uderzeniowymi nie może być wykorzystywana w ostrych stanach zapalnych i bezpośrednio po wystąpieniu urazu. Zabieg ten nie jest także przeznaczony dla kobiet w ciąży, u osób z zaawansowaną osteoporozą, u pacjentów, którzy w ciągu ostatnich trzech miesięcy przeszli zawał, a także u osób z chorobą nowotworową, rozrusznikiem serca, hemofilią oraz gdy pacjent przyjmuje duże ilości leków przeciwzakrzepowych

Masz pytania?

Napisz

Do nas