- Fizykoterapia
- Rehabilitacja
Kinesiotaping w Szczecinie
Kinesiotaping – plastrowanie – prywatna wizyta terapeutyczna w Szczecinie
Kinesiotaping to tzw. technika plastrowania przy użyciu plastrów dynamicznych, w której wykorzystuje się specjalną taśmę o właściwościach elastycznych do naklejenia na powierzchnię ciała. Jest to metoda stosowana w fizjoterapii. Plastrowanie jest popularne m.in. wśród sportowców. Zasady plastrowania oparte są na kinezjologii, czyli nauce zajmującej się ruchem ciała człowieka.
Plastry dynamiczne – plastry do tapingu – czym są?
Plastry dynamiczne nie ograniczają i nie usztywniają ruchów pacjenta. Dzieje się tak dlatego, że grubość i rozciągliwość plastrów używanych do kinesiotapingu są zbliżone do parametrów ludzkiej skóry. Pacjent praktycznie nie odczuwa obecności plastrów. Nie są one także nasączane lekami.
Kinesiotaping – korzyści
Metoda ta umożliwia osiągnięcie rewelacyjnych rezultatów terapeutycznych – polepszeniu ulega mikrokrążenie krwi i limfy oraz aktywuje się proces samoleczenia, co usprawnia wchłanianie krwiaków i obrzęków, a stany zapalne ulegają zmniejszeniu. Kinesiotaping wspomaga pracę mięśni, koryguje ustawienie i pracę stawów oraz zwiększa zakres ruchu mięśni i stawów. Ma także działanie przeciwbólowe. Efekt kinesiotapingu jest zazwyczaj odczuwalny niemal natychmiast, dlatego ta metoda jest tak skuteczna w walce z uciążliwym bólem.
Kinesiotaping – plastrowanie – wskazania
Wskazania do kinesiotapingu to m.in.:
- terapia blizn,
- porażenie nerwu twarzowego,
- dolegliwości bólowe pochodzące ze strony kręgosłupa i kończyn – wówczas stosuje się kinesiotaping miejscowy na bolące miejsce,
- bóle o podłożu zwyrodnieniowym,
- urazy i kontuzje typu naderwanie mięśnia, skręcenie stawu (np. skręcenie kostki),
- wady kręgosłupa,
- obrzęki limfatyczne,
- zaburzenie połykania,
- rozległe siniaki powstałe np. na skutek urazu,
- wady ustawienia stóp,
- obniżone napięcie mięśniowe (jako wsparcie terapii głównej),
- terapia pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi.

Masz pytania?