- Fizykoterapia
- Rehabilitacja
Magnetoterapia w Szczecinie
Zapraszamy na magnetoterapię w Szczecinie. W Przychodni Medycznej Pramed oferujemy Państwu szeroki wachlarz zabiegów w ramach rehabilitacji, które złagodzą lub zniwelują uciążliwe dolegliwości, a tym samym znacznie poprawią komfort życia.
Magnetoterapia – co to jest?
Magnetoterapia to jedna z najczęściej stosowanych metod w fizykoterapii. Doskonale wspiera prawidłową pracę tkanek. Zabieg odbywa się przy użyciu impulsów magnetycznych o niskiej częstotliwości. W przebiegu niektórych schorzeń wykazuje silne i długotrwałe działanie terapeutyczne, zwłaszcza gdy inne metody zawodzą.
Magnetoterapię można z powodzeniem stosować jako samodzielny zabieg lub w połączeniu z inną metodą, np. farmakoterapią, bowiem nasila ona działanie leków, co jest szczególnie istotne w holistycznym ujęciu leczenia.
Efekty działania magnetoterapii
Licznie przeprowadzone badania nad skutecznością magnetoterapii wykazały, że m.in.:
- działa przeciwobrzękowo;
- przyspiesza proces gojenia;
- działa przeciwzapalnie;
- niweluje ból;
- rozluźnia mięśnie.
Magnetoterapia – wskazania do zabiegu
Magnetoterapia to zabieg, który z powodzeniem wykorzystuje się w leczeniu różnego rodzaju chorób, do których należą m.in.:
- reumatoidalne zapalenie stawów;
- zapalenie nerwów;
- zwyrodnienia kręgosłupa;
- urazy i stany pourazowe;
- zaburzenia krążenia;
- trudno gojące się rany;
- oparzenia;
- zaburzenia metabolizmu;
- zapalenie oskrzeli,
- zapalenie jajników i inne choroby kobiece;
- choroby stawów;
- choroby kości;
- osteoporoza;
- choroby skóry;
- nadciśnienie tętnicze.
Magnetoterapia – przygotowanie do zabiegu
Zabieg magnetoterapii nie wymaga specjalnego przygotowania. Przed zabiegiem warto jednak pamiętać o wyłączeniu telefonu komórkowego, a także o zdjęciu biżuterii i paska.
Magnetoterapia – ile trwa?
Magnetoterapię wykonuje się przez ubranie, a w przypadku złamań również przez opatrunek gipsowy. Kuracja składa się z serii zabiegów trwających od 10 do 30 minut. Dawki i natężenie pola magnetycznego dostosowuje się indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Masz pytania?