• Fizykoterapia
  • Rehabilitacja

konsultacja lekarza rehabilitanta

Cena: 170,00zł

Wyszyńskiego 42, Szczecin

Umów Wizytę

Prądy interferencyjne w Szczecinie

Wizyta terapeutyczna z falą uderzeniową

elektrostymulacja

drenaż limfatyczny

ultradźwięki

magnetoterapia

laseroterapia

krioterapia

elektroterapia

fala uderzeniowa

rehabilitacja sportowa

Cena: 130zł

Wyszyńskiego 42, Szczecin

Umów Wizytę

Terapie specjalistyczne w Szczecinie

Terapie Specjalistyczne w Szczecinie: Odkryj Indywidualne Podejście do Twojego Zdrowia

Wprowadzenie do Terapii Fizjoterapeutycznej

O metodach stosowanych przez fizjoterapeutów można mówić długo i szczegółowo. Stale powstają nowe idee i obalają te, które dotychczas były powszechnie stosowane. Dzieje się tak, dlatego że organizm ludzki wciąż nie jest do końca poznany i lubi zaskakiwać. Mimo stanu wiedzy, który aktualnie posiadamy i nowoczesność sprzętu zawsze pojawi się coś, co będzie dla nas nowe i odkrywcze.

Specjalizacje Fizjoterapeutyczne

W zależności od wybranej specjalności fizjoterapeuci wybierają odpowiednie kursy. Szkolenia dają możliwości terapeutyczne, nowe narzędzia i techniki pracy, które możemy wykorzystać w gabinecie, aby pomóc naszym pacjentom w powrocie do zdrowia. Do metod specjalnych zaliczamy m.in., terapię metodą PNF (torowanie nerwowo-mięśniowe), Bobath, Vojta, pracę na tkankach miękkich, kinesiotaping, terapia manualna itd.

Szkoły Terapii Manualnej

Szkoły terapii manualnej pozwalają nabyć umiejętności szczegółowej diagnostyki, co pozwala zlokalizować przyczynę problemu i wprowadzić odpowiednią terapię. Szczegółowy wywiad i badanie są kluczowymi elementami, aby podjąć pracę z pacjentem i rozwiązać problem z którym się do nas zgłasza. Ponadto fizjoterapeuci korzystają z różnych form pracy z ciałem, ponieważ nie tylko sam ruch i praca manualna biorą udział w procesie terapeutycznym, ale również sfera psychologiczna pacjenta. Wśród pacjentów często można zauważyć pozytywny wpływ pracy z ciałem na jego psychikę i odwrotnie.

Związek Pomiędzy Stresem a Fizycznym Zdrowiem

W dużej mierze mam na myśli, że wiele sytuacji stresowych bądź nieprzepracowanych problemów będzie miało duży wpływ na stan fizyczny pacjenta. Należy pamiętać, że nasze ciało jest jednym, spójnym organizmem i każdy niekorzystny bodziec, będzie miał zły wpływ na całość.

Pierwsza Wizyta Fizjoterapeutyczna: Krok ku Optymalnemu Zdrowiu

Diagnoza i Plan Terapii

Pierwsza wizyta fizjoterapeutyczna służy przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem, wykonaniu niezbędnych badań oraz ustaleniu planu terapii, w taki sposób, aby był on optymalny do sytuacji zdrowotnej pacjenta.

Konsultacja Fizjoterapeutyczna: Sprawdź Potrzebę Rehabilitacji

Konsultacja fizjoterapeutyczna służy przede wszystkim sprawdzeniu, czy rehabilitacja jest w ogóle potrzebna. Odbywa się ona w oparciu o wywiad lekarski. Pomoc fizjoterapeuty jest także przydatna w okresie rekonwalescencji pacjenta.

Specjalistyczne Zabiegi Fizjoterapeutyczne w Szczecinie

Terapia z Użyciem Compex – Odnowa Mięśni i Stawów

Wizyta terapeutyczna z zabiegiem Compex znajduje zastosowanie w sytuacjach, gdy zachodzi konieczność naprawienia problemów z prawidłowym funkcjonowaniem mięśni i stawów. Mogą one wynikać np. z przeciążenia mięśni u sportowców oraz zmian zachodzących w ciele w efekcie procesu starzenia się organizmu. Compex jest użyteczny w walce z dolegliwościami bólowymi i ograniczeniami ruchowymi na wczesnym etapie, gdy interwencja lekarska nie jest jeszcze wymagana.

Kinesiotaping – Plastrowanie: Rewelacyjne Efekty Terapeutyczne

Wizyta terapeutyczna – kinesiotaping – plastrowanie to technika, w której używa się specjalnej taśmy o właściwościach elastycznych do naklejenia na powierzchnię ciała. Kinesiotaping wspomaga pracę mięśni, koryguje ustawienie i pracę stawów oraz zwiększa zakres ruchu mięśni i stawów.

Game Ready: Skuteczna Terapia z Użyciem Sprzętu

Wizyta terapeutyczna z zabiegiem Game Ready wskazana jest w niedalekim czasie po zabiegu operacyjnym oraz u sportowców po urazach. Urządzenie chłodzi wybrane miejsce, łagodzi ból i przyspiesza regenerację tkanek. Zabiegi z wykorzystaniem Game Ready dają znakomite rezultaty – przyspieszają możliwość pionizacji pacjenta, umożliwiają szybsze rozpoczęcie ćwiczeń i skracają czas rekonwalescencji.

Igłoterapia: Skuteczna Metoda Leczenia

Igłoterapia to metoda fizjoterapeutyczna, która zdobywa coraz większą popularność wśród zabiegów. Nakłuwanie igłami wybranych punktów na ciele jest właściwie niebolesne, dzięki temu, że igły stosowane w tej technice są zdecydowanie cieńsze, niż igły iniekcyjne. Jest skuteczna m.in. przy wzmożonym napięciu mięśniowym, w przypadku naderwania mięśni lub ścięgien, przy urazach, takich jak skręcenia, zwichnięcia, stłuczenia.

Terapie Specjalistyczne: Indywidualne Podejście do Twojego Zdrowia

Wizyta Terapeutyczna z Igłoterapią

Wizyta terapeutyczna z igłoterapią rozpoczyna się od konsultacji z terapeutą.

Fala Uderzeniowa: Skuteczna Terapia Narządu Ruchu

Leczenie falą uderzeniową to jedna z najbardziej efektywnych metod leczenia schorzeń narządu ruchu. Fala uderzeniowa działa przeciwbólowo, a także zwiększenie się ukrwienia w miejscu stosowania, regeneracja i gojenie tkanek. Bardzo ważnym jest fakt, że terapia falami uderzeniowymi nie może być wykorzystywana w ostrych stanach zapalnych i zaraz po wystąpieniu urazu.

Ćwiczenia Fizjoterapeutyczne: Powrót do Sprawności Fizycznej

Ćwiczenia fizjoterapeutyczne mogą pomóc skorygować wady postawy oraz umożliwić powrót do sprawności fizycznej. Program ćwiczeń jest dostosowywany indywidualnie do sytuacji zdrowotnej pacjenta.

Masz pytania?

Napisz

Do nas